Start Aktualności

aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w kl. I-III

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”

Matka Teresa z Kalkuty


22 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego kl. I-III po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. W tym dniu w szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości, wszyscy uczniowie byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Jedną z atrakcji tego miłego dnia było stworzenie przez uczniów „Słoneczka Życzliwości ”- jego promyki propagowały hasła m.in. „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”. Na korytarzu pojawiły się żółte balony z wesołymi minkami, a na gazetce szkolnej zawisła „Księga Życzliwości”, w której to każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień, podczas przerw Samorząd Uczniowski zapraszał uczniów do „Sklepiku Życzliwości” w którym to za uśmiech można było pobrać miłe słowa od sprzedawczyń w postaci bileciku a oraz słodką niespodziankę. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radościi uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Wysyłajmy więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w pracy, w tramwaju czy w autobusie, na ulicy, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie spotykamy się z innym człowiekiem. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Opiekunowie Samorządu:
Agnieszka Romańska-Ferenc
Monika Pilipczuk

 

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

Obchody podzielone były na dwie części.

9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udali się na cmentarz pod pomnik pomordowanych w obozie Bratz podczas II wojny światowej, gdzie złożone zostały kwiaty  i zapalone znicze. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Trzciela Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzcielu Jacek Marciniak, ks. Paweł Bryk i ks. Jacek Heyduk, Anna Zaworska Przewodnicząca Rady Rodziców, Sołtys Brójec Agnieszka Czapłon oraz przedstawiciele Rady sołeckiej Brójcec. Podczas przemarszu uczniowie nieśli 14 metrowa flagę narodową. Po powrocie do szkoły odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych . O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz dzieci z przedszkola odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na „Kokardę narodową”.

11 listopada obchody rozpoczęły się mszą święto za Ojczyznę. Następnie na hali sportowej w Brójcach mieszkańcy Gminy oraz goście mieli możliwość obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach oraz dzieci z przedszkola. Dla uczestników przygotowany był poczęstunek oraz liczne atrakcje: występ nauczycieli, tort niepodległościowy, żywa flaga. Naszym gościem specjalnym był sam „Józef Piłsudski”. Przygotowana była księga życzeń dla Polski. Cała uroczystość odbyła się w duchu niepodległościowym w otoczeniu bieli i czerwieni.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz instytucjom  i osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów.

Lucyna Nowak Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach

 

KONKURS NA KOKARDĘ NARODOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, samorząd uczniowski klas I-III  zorganizował konkurs plastyczny pt. „Kokarda narodowa w bieli i czerwieni”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 31 prac.Komisja konkursowa w składzie Joanna Banna, Marta Ambroży, Małgorzata Mokra i Estera Kabat-Kaczmarek wyłoniła zwycięzców. Oceniając prace brano pod uwagę kolorystykę zgodną z barwami narodowymi,  kreatywność, estetykę wykonania, wkład pracy. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się nagrodzić prace następujących uczniów:
wyróżnienia: Zofia Olejniczak, Szymon Bienias, Wiktoria Kurłowicz, Błażej Pindara, Kornelia Polechajło.
I miejsce Dominika Waloszek,
II  miejsce ex aequo Dominik Bok i Wiktoria Drzymała,
III miejsce Adam Kaźmierowski,
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor naszej szkoły Lucynie Nowak oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Wyrażamy wdzięczność wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Kokardy narodowe uświetniły  uroczystości związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

 

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarne

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 106
BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL