Start Aktualności

aktualności

Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019r.

W dniach 5–20 października 2019 przypadał Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Trzech nauczycieli wraz z uczniami różnych klas wzięło udział w tym wydarzeniu. Koordynatorem prac był Zygmunt Czarnecki, we współpracy z Danutą Kałek i Agnieszką Romańską Ferenc. Zrealizowanych zostało 5 przedsięwzięć: Praca z programem PixBlocks – klasa II, Jesienne zagadki i przysłowia z kodami QR – klasa III, Bawimy się matematyką za pomocą Scratcha – klasa VIa i VIb, Programujemy roboty (Lego Mindsrtoms) – klasa VII i VIII.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom narodzą się w naszej szkole przyszli młodzi programiści. Podsumowując, debiut w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2019, promujący programowanie i umiejętności cyfrowe, uważam w tym roku za zaliczony pozytywnie.

A.Romańska-Ferenc

 

Polski żurek - zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne,  są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych, uważają takie zajęcia za bardzo atrakcyjne. Lubią pomagać rodzicom i dziadkom podczas przygotowywania posiłków. Właśnie takie zajęcia odbyły się w klasie III. Uczniowie ugotowali polski żurek. Przygotowania zaczęły od zrobienia w klasie zakwasu. Przez kilka dni codziennie go mieszali i sprawdzali stopień ukiszenia. Następnie udali się do szkolnej kuchni, gdzie samodzielnie ugotowali zaplanowaną potrawę. W międzyczasie rozmawiali o zdrowych składnikach, przyprawach, smakach i zapachach. Gotowanie odbywało się w wesołej atmosferze. Najwspanialszym momentem zajęć kulinarnych była radość z konsumowania wspólnie zrobionej potrawy. Smakowało:) o czym świadczyły dokładki i puste talerze.

A. Romańska-Ferenc

 

CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa III zaczyna przygodę z ogólnopolskim projektem edukacyjnym „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”, którego głównym celem jest  upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Program projektu opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych na rzecz większego zaangażowania uczniów w aktywne działania poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.  Projekt będzie się składał z 3 modułów, a mianowicie: Fikuśne lekturki spod chmurki, Zwierzęce lekturki spod chmurki oraz Polskie lekturki spod chmurki.  Trzecioklasiści obejrzeli już film promujący udział w programie, ulepili plastelinowe Czytusie. Już czytają pierwszą książkę zaproponowaną w projekcie. Wszyscy są gotowi do działania i czytania…

A. Romańska-Ferenc

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. I-III

Dnia 26.09.2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. I-III. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności
i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach wyborczych. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Reprezentantami naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020 zostali: Oliwia Olender, Nikodem Chabzda, Dominika Waloszek oraz Klara Kujawa. Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

Monika Pilipczuk

 

Dnia Chłopaka 2019

Z okazji Dnia Chłopaka
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Ci dzisiaj… życzy...

To tylko niewielka część życzeń, którą usłyszeli chłopcy z kl. V b. Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka.  Tego dnia dziewczynki wręczyły naszym młodym dżentelmenom upominki w postaci medalu „Super Chłopak” i złożyły życzenia. Nie zabrakło rozmów przy słodkim poczęstunku (za który bardzo dziękujmy naszym kochanym rodzicom) i wspólnych tańców. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.

Monika Pilipczuk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 109
odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika