Start Aktualności

aktualności

Andrzejki w kl. I-III

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…
mówiły mi o Tobie.

Wróżby to dobra zabawa. Nie ma w tym nic złego ani wstydliwego, że pragniemy dowiedzieć się co nas czeka. Traktujmy jednak przepowiednie z przymrużeniem oka i nie bierzmy sobie do serca smutnych wróżb. Życzymy wspaniałej zabawy!. Takimi słowami rozpoczęliśmy spotkanie andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski kl. I-III
26 listopada 2019 r. W tym dniu korytarz szkolny został zamieniony w "salę wróżb". Czarodziejki z Samorządu zadbały o magiczny nastrój i na ten moment przeobraziły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, magicznych serc, kombinacji cyfr i kolorów. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę oraz zabawy w kole. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Opiekunowie Samorządu

Agnieszka Romańska-Ferenc
Monika Pilipczuk

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w kl. I-III

Jak go obchodzić?
Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

W piątek 22 listopada na korytarzu szkolnym w kl. I-III królował  ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Na dobry początek, tego właśnie dnia, uczniowie kl.III przedstawili bajkę  pt.” Uśmiech dobry na wszystko ”. W ten sposób chcieli uświadomić swoim młodszym kolegom, że w życiu codziennym nie wiele trzeba, by móc żyć w zgodzie z innymi ludźmi - wystarczy się tylko uśmiechnąć. Kolejnym punktem tego miłego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Order Życzliwości”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dominik Bok,  Dominika Waloszek, Oliwia Olender oraz Lilianna Draniczarek.  Miejsca na podium zdobyli: Julia Józefiak - I miejsce, Kacper Połomka – II miejsce i Maja Kaźmierowska – III miejsce.
Po tym miłym akcencie nastąpiło wręczenie przez p. dyrektor Lucynę Nowak Orderów MISS i MISTERA ŻYCZLIWOŚCI. Uczniowie w swoich klasach kilka dni wcześniej mieli za zadanie dokonać wyboru wśród dziewczynek i chłopców osoby, która m.in. jest życzliwa, przyjaźnie ustosunkowana do ludzi i świata, z wszystkimi rozmawia życzliwie z uśmiechem, jest uprzejma i uczynna, zawsze pomaga koleżankom i kolegom - to tylko niektóre cechy, które były brane pod uwagę. Wspólną decyzją uczniów wśród MISS i MISTERA ŻYCZLIWOŚCI znaleźli się: w klasie I - Lilianna Draniczarek i Łukasz Chmurzyński, w klasie II – Julia Józefiak i Nikodem Chabzda, a w klasie III – Martyna Szablewska i Oliwier Walczak. To nie był koniec niespodzianek tego dnia. Podczas przerw uczniowie za piękny uśmiech w sklepiku życzliwości mogli nabyć słoniki z mottem nt. dobra i życzliwości. Atrakcją była również a’la ” fotobudka życzliwości”, która sprawiła dzieciom wiele radości. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki ”W przyjaźni tkwi siła ”. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

Z pozdrowieniami

Monika Pilipczuk, Agnieszka Romańska-Ferenc

oraz Samorząd Uczniowski kl. I-III
organizatorzy tego dnia

 

Konkurs na logo projektu „Wkręceni w czytanie” rozstrzygnięty.

30 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie”

Laureatką konkursu została Sandra Ograbek.  Wyróżniono  prace Mileny Bera i Julii Józefiak.

Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach. Nagrody czekają.

M. Mokra

 

Literacka mapa Polski w wykonaniu klasy IV.

24 października uczniowie klasy IV wykonali w bibliotece szkolnej literacką mapę Polski. Zajęcia biblioteczne realizowane były w ramach projektu promującego czytelnictwo pt. „Wkręceni w czytanie”.

Uczniowie zapoznali się z sylwetkami pisarzy i poetów tworzących utwory dla dzieci. Czytali również fragmenty ich najpopularniejszych utworów.

Zdjęcia pisarzy i poetów zostały umieszczone na mapie Polski.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie pracą. Byli dumni ze swoich efektów działań.

M. Mokra

 

Biblioteka na wyciągnięcie ręki

W naszej szkolnej bibliotece w bieżącym roku szkolnym wprowadzana jest innowacja metodyczna i organizacyjna.  Jej  celem jest wzrost kompetencji uczniów w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz przyrost ich  wiedzy i umiejętności polonistycznych.

Uczniowie poza pomieszczeniem biblioteki mogą zapoznać się z jej ofertą czytelniczą, księgozbiorem,  przeczytać  opis bibliograficzny książek, dokonać rezerwacji i prolongaty. Drogą elektroniczną mogą zadać pytanie bibliotekarzowi, odbierać od niego informacje. Nauczyciele poloniści mogą korzystać z materiałów przygotowanych przez bibliotekarza i wykorzystywać je na lekcji szczególnie w pracy z uczniem zdolnym.

Mam nadzieję, że  nowe możliwości organizacyjne jakie oferuje biblioteka przypadną do gustu naszym uczniom. Zapraszam do korzystania z nich.

M. Mokra

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 109
odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika