Start Aktualności

aktualności

Spotkanie autorskie w przedszkolu

7 listopada odwiedził naszych przedszkolaków Pan Marceli Tureczek- polski historyk,  doktor habilitowany nauk humanistycznych, absolwent a obecnie pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest on  także autorem zbioru opowieści regionalnych dla dzieci pt.  „Dolina Mgieł”.
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Pan Marceli z pasją opowiadał dzieciom o tajnikach tworzenia opowieści dla dzieci. Miały one  także okazję wysłuchać czytania kilku z nich w wykonaniu samego autora.

Małgorzata Mokra

 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ludwiczak

Niedawno gościliśmy w naszej bibliotece szkolnej Panią Magdalenę Ludwiczak. Pani Magdalena jest polską pisarką. Pracuje jako bibliotekarz, dzięki czemu idealnie łączy pasję czytania, pisania i obcowania z czytelnikami. W maju 2015 r. ukazała się jej debiutancka powieść pod tytułem „Cztery rubiny”, w 2016 „Dziewczyna z zaułka”, w 2017 r. „Tajemnica błękitnej alkowy” (Książka roku 2018 w plebiscycie Internautów zorganizowanym przez Granice.pl) oraz “Tęskniąc w obie strony” (Książka roku 2018 w plebiscycie Internautów zorganizowanym przez Granice.pl). Książki te zyskały rekomendacje Zbigniewa Masternaka oraz Antoniego Pieńkowskiego (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich). W lutym 2018 roku ukazał się „Ten z naprzeciwka”, a w październiku „Dokądkolwiek, byle daleko” z rekomendacją Ewy Błaszczyk. W marcu 2019 nakładem wydawnictwa Białe Pióro, książka dla dzieci pt. „Kadelkowe rozterki cz 1 i 2″. Styczeń 2020r. “Sen Julii” rekomendowany przez Magdalenę Różczkę, ambasadorkę UNICEF i Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego. Od 2019 roku pisze i ilustruje książki dla dzieci. W lutym 2017 i 2019 roku została laureatką plebiscytu Pięciu Wspaniałych w dziedzinie KULTURA.
Pani Magdalena poprowadziła warsztaty redakcyjne dla  uczniów klas 5 i 6. Dzieci miały okazję wejść w rolę pisarzy i stworzyć niebanalną, wyjątkowa opowieść. Pracy towarzyszył śmiech i zabawa.

Korzystając z takiej niecodziennej okazji poprosiłam o recenzję prac pisanych na lekcji języka polskiego przez uczniów klasy VI. Uczniowie z ochotą przygotowali opowiadania, wysłaliśmy je do Pani Magdaleny i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na jej  ocenę i komentarz. Po krótkim czasie otrzymaliśmy odpowiedź. Każdy otrzymał indywidualną recenzję. Były pochwały, ale też rady na przyszłość. Myślę, że to działanie wielu osobom dodało skrzydeł do dalszej pracy. Pani Magdalena dostrzegła wiele talentów pisarskich, więc trzymam kciuki za młodych pisarzy.

Małgorzata Mokra

 

Święto Niepodległosci

Narodowe Święto Niepodległości ....
10 listopada społeczność Zespołu Edukacyjnego w Brójcach świętowała 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Na hali sportowej miał miejsce uroczysty apel, podczas którego przy śpiewach pieśni patriotycznych przypomnieliśmy sobie historię czasów zaborów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku. Uroczystość podkreśliła szczególna oprawa muzyczna w wykonaniu specjalnego gościa p. Zbigniewa Zaleskiego, za co BARDZO DZIĘKUJEMY. Nasza szkoła wzięła również udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Po raz piąty szkoły i przedszkola zostały zachęcone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Punktualnie o godzinie 11.11 uczennice i uczniowie zebrani na apelu stanęli na baczność i zabrzmiały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec naszego wspólnego spotkania głos zabrała dyrektor szkoły Lucyna Nowak, podkreślając szczególny charakter święta, który na zawsze wpisze się w pamięć jej uczestników. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzmy sobie i naszej Ojczyźnie, by zawsze była wolna, silna, piękna, aby mogła się rozwijać w pokoju i dostatku. Wszystkiego dobrego z okazji Święta Niepodległości, Polsko!

 

 

Pasowanie na ucznia.

Dnia 28.10.2022r. uczniowie klasy I po raz pierwszy uczestniczyli w tak ważnym dla nich wydarzeniu, jakim jest pasowanie. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, Dyrekcja Zespołu Edukacyjnego oraz Burmistrz Trzciela.

Pomimo tremy dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Zaproszeni goście nagrodzili nasze zdolne dzieci głośnymi brawami.

Po części artystycznej nastąpiła uroczysta chwila, Dyrektor Zespołu Edukacyjnego mgr Lucyna Nowak pogratulowała każdemu uczniowi i wręczyła dyplom potwierdzający przyjęcie w poczet uczniów szkoły.

Na koniec czekała miła niespodzianka…..klasa dostała wspaniałe prezenty, jak również każdy uczeń dostał słodki upominek.

Dziękuję Dyrekcji Zespołu Edukacyjnego oraz rodzicom za obecność, a naszym Prawdziwym Uczniom życzę powodzenia na pierwszym szczeblu edukacji.

Mirosława Bogucka

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany w Przedszkolu im. Janusza Korczaka w Brójcach

Czytajmy i słuchajmy wszyscy razem,
przenieśmy się tam, gdzie nas jeszcze nie było,
w krainę naszych cudownych marzeń
choćby miało to być tylko jedną chwilą.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 wyróżniono cztery priorytety:

Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych.

Priorytet 2: Inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych. 
Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. 
Priorytet 4: Program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa i bibliotek szkolnych  i pedagogicznych.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 116
Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości