Start Aktualności Biblioteka na wyciągnięcie ręki

Biblioteka na wyciągnięcie ręki

W naszej szkolnej bibliotece w bieżącym roku szkolnym wprowadzana jest innowacja metodyczna i organizacyjna.  Jej  celem jest wzrost kompetencji uczniów w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz przyrost ich  wiedzy i umiejętności polonistycznych.

Uczniowie poza pomieszczeniem biblioteki mogą zapoznać się z jej ofertą czytelniczą, księgozbiorem,  przeczytać  opis bibliograficzny książek, dokonać rezerwacji i prolongaty. Drogą elektroniczną mogą zadać pytanie bibliotekarzowi, odbierać od niego informacje. Nauczyciele poloniści mogą korzystać z materiałów przygotowanych przez bibliotekarza i wykorzystywać je na lekcji szczególnie w pracy z uczniem zdolnym.

Mam nadzieję, że  nowe możliwości organizacyjne jakie oferuje biblioteka przypadną do gustu naszym uczniom. Zapraszam do korzystania z nich.

M. Mokra

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL