Start Aktualności Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019r.

Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019r.

W dniach 5–20 października 2019 przypadał Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Trzech nauczycieli wraz z uczniami różnych klas wzięło udział w tym wydarzeniu. Koordynatorem prac był Zygmunt Czarnecki, we współpracy z Danutą Kałek i Agnieszką Romańską Ferenc. Zrealizowanych zostało 5 przedsięwzięć: Praca z programem PixBlocks – klasa II, Jesienne zagadki i przysłowia z kodami QR – klasa III, Bawimy się matematyką za pomocą Scratcha – klasa VIa i VIb, Programujemy roboty (Lego Mindsrtoms) – klasa VII i VIII.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom narodzą się w naszej szkole przyszli młodzi programiści. Podsumowując, debiut w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2019, promujący programowanie i umiejętności cyfrowe, uważam w tym roku za zaliczony pozytywnie.

A.Romańska-Ferenc

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL