Start Projekty Projekty - Omnibus Projekt edukacyjny „Nasze drogowskazy, czyli jak zachowywać się w szkole”

Projekt edukacyjny „Nasze drogowskazy, czyli jak zachowywać się w szkole”

22-go lutego zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego  „Nasze drogowskazy, czyli jak zachowywać się w szkole”. Projekt miał na celu uświadomienie dzieciom konsekwencji nieodpowiedzialnych i niepożądanych  zachowań i wskazanie pozytywnych rezultatów zachowań dobrych.

Naszą pracę rozpoczęliśmy od obserwacji i analizy ruchu drogowego. Bawiliśmy się w zabawy ,które pokazały konieczność przestrzegania przepisów w życiu codziennym. .W czasie zabaw dzieci opowiadały o swoich odczuciach, gdy nie obowiązywały żadne reguły, oraz gdy do zabawy włączaliśmy zasady i przepisy. Wykonane zostały plakaty „Miasto bez reguł” oraz „Uporządkowane miasto”. Dzieci wskazywały gdzie w życiu codziennym potrzebne są reguły i przepisy i co byłoby gdyby nie było żadnych reguł. Całą grupą odwiedziliśmy panią wicedyrektor ,która opowiedziała nam i pokazała zbiór przepisów które obowiązują w szkole. Poprzez analogię do życia codziennego oraz ruchu drogowego dzieci doszły do wniosku ,że przepisy są potrzebne, aby świat wokół nas był uporządkowany i aby nie panował chaos. Cała grupa pracowała przy obmyślaniu znaków w postaci piktogramów, które ilustrowałyby zachowania dobre i złe. Dzieci układały także rymowanki do każdego ze znaków.

Produktem końcowym naszej pracy było krótkie przedstawienie. Dzieci przedstawiły scenki z życia szkolnego, które odnosiły się do znaków i rymowanek. Przedstawienie obejrzeli koledzy z kl.I-III. Znaki i rymowanki zostały umieszczone na korytarzu ,aby przypominać co jest dobre a co złe.

Uczniowie i uczennice którzy brali udział w projekcie to:

Jagoda Jóźwiak, Julia Jóźwiak, Arek Jóźwiak, Wiktor Jóźwiak, Amelka Walczak, Weronika Wasilenia, Laura Kaczmarczyk, Wiktoria Szawerda, Iwonka Rolnik, Oliwia Nowakowska, Martynka Drańczarek, Franek Sierociuk, Grzesiu Gołębiewski, Kamila Sinkiewicz, Zuzia Imbirska. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękuję i gratuluję wytrwałości w pracy.

Jolanta Szafrańska

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika