Start Ze szkolnej ławy Powitanie wiosny przez uczniów kl. I-III w ogrodowych inspiracjach

Powitanie wiosny przez uczniów kl. I-III w ogrodowych inspiracjach

21 marca 2014 r. z okazji ?Dnia Wiosny? klasy I-III naszej szkoły wybrały się do gospodarstwa szkółkarskiego ?GAJ?, którego właścicielem jest pani Jednorowicz. Właścicielka oprowadziła nas po swoich ogrodach. Byliśmy w ogrodzie różanym, krzewów formowanych, w ogrodzie wiejskim, wypoczynkowym, przydomowym oraz bukszpanowym. Bardzo nam się podobały te ogrody. Mogliśmy podziwiać artystyczne dzieła w postaci wyciętych z krzewów różnych postaci zwierząt np .psa, krokodyla, misia, żółwia. Te piękne ogrody uwiecznialiśmy na zdjęciach.

Gdy już wszystko zwiedziliśmy mieliśmy czas wolny. Ten czas wykorzystaliśmy na smażenie kiełbasy, picie miętowej herbaty, którą poczęstowała nas właścicielka ogrodów oraz na zabawę. Ponadto każdy z nas mógł posadzić kwiatka o nazwie ?języczka Przewalskiego?, którego w prezencie mogliśmy zabrać do domu.

Na pewno skorzystaliśmy z wiedzy przekazanej nam przez właścicielkę ogrodów, która pięknie nam opowiadała w jaki sposób możemy  pielęgnować rośliny, nauczyła nas wielu nowych  nazw  krzewów, drzew i kwiatów.

Weseli i pełni humoru i nowej wiedzy wróciliśmy do domów.

To była dla nas pouczająca lekcja.

Zofia Pihan, Kornelia Polechajło

uczennice kl. III a

Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości