Start Projekty Projekty - Omnibus Relacja z wycieczki do Warszawy

Relacja z wycieczki do Warszawy

16 września 2013 roku czterdziestu uczniów z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Brójcach wraz z opiekunami wyjechało na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie sejmu, które rozpoczęło się o godzinie czternastej, a odbywało się w dwóch dwudziestoosobowych grupach. Na początku uczestnicy wycieczki oglądali salę, w której odbywają się obrady sejmowe. Potem podziwiali słynne sejmowe schody, tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej i salę konferencyjną.

Drugim punktem programu w pierwszym dniu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Interaktywna ekspozycja, oddająca powstańczą rzeczywistość 1944 roku, łączy historyczną narrację z elementami multimedialnymi. Aranżacja wnętrz odwołuje się do różnorodności zastosowanych materiałów, przybliżających historyczne wydarzenia zniszczonej stolicy (?Sala Małego Powstańca", ?Kanał", ?Sala Niemcy"). Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem oglądali powstańczą broń, wycinki gazet, samoloty, mundury. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o powstańcach. Przez jakiś czas można było mieć wrażenie, że jest się w Warszawie w czasie II wojny światowej. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki film zatytułowany ,,Miasto ruin? przedstawiający Warszawę po zakończeniu Powstania Warszawskiego.

Na siedemnastego września zaplanowane było zwiedzanie Centrum Nauki ,, Kopernik??. Uczestnicy wycieczki mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Trzeba było tylko dokładnie czytać proste instrukcje. Zwiedzający mogli wypróbować symulator trzęsienia ziemi albo zobaczyć model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze. Galeria ,,Korzenie cywilizacji pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, Internet czy film.

Po zwiedzeniu Centrum Nauki ,,Kopernik?? uczniowie wraz z opiekunami wsiedli do autokaru. W Brójcach byliśmy o godzinie dwudziestej.

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika