Start Ze szkolnej ławy Rozważania uczniów klasy III gimnazjum Co nam przyniesie przyszłość?

Rozważania uczniów klasy III gimnazjum Co nam przyniesie przyszłość?

Czym jest przyszłość? ?Dla słabych ma imię niemożliwa, dla nieśmiałych- nieznana, myślący i walczący nazywa ją ideałem? (W. Hugo). Moją definicją słowa przyszłość jest ?wielka niewiadoma?. Kojarzy mi ona się z tajemniczością oraz dynamicznym rozwojem ludzkości, nową technologią i globalną ewolucją.

Nikt z nas nie wie, co przyniesie mu los. Jak za kilkaset lat będzie wyglądać Ziemia, o ile w ogóle będzie istnieć? Z całą więc stanowczością zgadzam się ze stwierdzeniem  A. Kępińskiego: ?Przyszłość jest chaotyczna i niepewna, gdyż chaos i niepewność tkwi w samym człowieku?.

Naukowcy w swoich pracach przedstawiają nam zaskakujące wizje przyszłości. Dla nich liczy się masa i technologia., jednostka zatraci swą wartość. Pragną nam wmówić, że najlepszym przyjacielem człowieka będą roboty. To właśnie one zawładną naszym życiem. Zatracimy wszelkie wartości moralne, dążyć będziemy wyłącznie do wygodnego życia.

Prawdziwa miłość stanie się tylko legendą. Świat naszych potomków będzie bezuczuciowy  i bezlitosny.

Podsumowaniem moich rozważań jest cytat nieznanego autora: ?O przyszłości należy myśleć lecz nie trzeba się o nią martwić?.  Nigdy świat nie był wystarczająco dobry jednocześnie dla każdego człowieka. Uważam więc, że należy zaakceptować go takim, jakim jest teraz. Nieokreślona przyszłość na pewno nie będzie taka straszna, jeśli nam i naszym dzieciom będzie zależało wyłącznie na szczęściu.

Martyna Bania

Chyba każdy z nas zastanawiał się nad tym, jak wyglądać będzie jego przyszłość.

Jak za dwadzieścia, pięćdziesiąt czy  sto lat będzie wyglądał świat? Czy nastąpi  postęp technologiczny? Jak będą żyć ludzie? Czy nadal będą przywiązywać wagę do religii i tradycji?

Chyba nikt tak nie jest pewien w jakim kierunku rozwijać się będzie ludzkość. Wszystko może się wydarzyć. Jak powiedział A. Einstein ? Nie wiem na co będzie III wojna, ale IV będzie na pewno na maczugi?. Z tego cytatu łatwo wywnioskować, że człowiek będzie mógł  stworzyć coś, co będzie powodować ogromne szkody i może mieć bolesne konsekwencje dla całego gatunku ludzkiego.

Moim zdaniem łatwiej przewidzieć niedaleką przyszłość ludzi. Myślę, że nadal będziemy  ?gonić za pieniędzmi?. Najważniejsze będzie dla nas  zaspakajanie własnych potrzeb. Nasili się zjawisko manipulacji medialnej. Będziemy coraz mniej samodzielni w działaniu i myśleniu.

Podsumowując moje rozważania jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości na pewno nastąpi wielki postęp technologiczny. Ludziom będzie żyło się lepiej i wygodniej, ale jaką cenę zapłacimy za te zmiany?  Czy nadal rodzina i tradycja będzie miała dla nas znaczenie?

Aleksander Sommerfeld

Co nam przyniesie przyszłość? To bardzo trudne, ale jednocześnie intrygujące pytanie.

Pierwszym podstawowym problemem, który dręczy ludzkość to pytanie: czy Ziemia będzie istnieć?

Jak i kiedy nastąpi koniec świata? Datę końca świata wyznaczało wielu uczonych i wróżbitów.  Moim zdaniem koniec świata to istny zabobon.

Wróćmy jednak do wizji przyszłej rzeczywistości. Współczesna technika jest na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że niedalekiej przyszłości ludzie będą mogli  zasiedlać obce planety.

Duże nadzieje pokładam również w rozwoju medycyny. Myślę, że dojdzie do takiej sytuacji, że każda choroba zostanie zwalczona w pierwszej fazie jej rozwoju. Wzrośnie więc długość życia ludzi.

W przyszłości pojawią się ciekawe wynalazki takie jak, teleport, wehikuł czasu, humanodroidy, czyli roboty, które będą stworzone na wzór ludzi . Będą one potrafiły myśleć, czuć i kochać. Staną się nieodłącznym towarzyszem człowieka.

Konsekwencją  ciągłej pogoni za techniką może być zanik wszelkiej sztuki, wartości i przywiązania do tradycji. Społeczeństwo przyszłości może zatracić się, doszczętnie zagubić w chaosie przemijającego świata.

Mimo wszystko uważam, że trzeba wierzyć w lepsze jutro oraz pamiętać o tym, że to od nas zależy jaka będzie przyszłość.

Piotr Klar

Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości