Start Aktualności Wycieczka po wiedzę, czyli przyjemne z pożytecznym

Wycieczka po wiedzę, czyli przyjemne z pożytecznym

Dnia 25 kwietnia 2012 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Brójcach udali się na wycieczkę do Międzyrzecza. Wycieczka rozpoczęła się od zajęć praktycznych z  ceramiki i  z czerpania papieru w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Dzieci osobiście wykonywały arkusz papieru czerpanego z zatopionymi płatkami kwiatów, lepiły z gliny garnuszki ? wszystko pod okiem doświadczonych wykładowców.

Następnie uczniowie w towarzystwie dwóch rycerzy zwiedzili międzyrzecki zamek. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści rycerzy o życiu ludzi w dawnych czasach. Z zainteresowaniem oglądali znajdujące się w salach muzealnych eksponaty. Nie lada atrakcją była możliwość przebrania się za rycerzy i damy dworu.

Niebywałe emocje wzbudził ostatni punkt wycieczki, czyli wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Nieukrywaną radość sprawiło dzieciom puszczania wody z węża strażackiego i przejazd wozem strażackim.

Wycieczka do Międzyrzecza okazała się bardzo trafnym pomysłem, aby poprzez obserwację i działanie zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

A.Romańska-Ferenc

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika