Start Aktualności Wioletta

Wioletta

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

? Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Pomóżmy Wioletcie!

Uczniowie z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum poruszeni losem chorej koleżanki zorganizowali dobrowolną zbiórkę koleżeńską, by finansowo wesprzeć leczenie chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną 10-letniej Wioletty Kasicy z Międzyrzecza.

Podczas kilkudniowej zbiórki koleżeńskiej zebraliśmy kwotę 580 zł. W środę 14.12.2011 przewodniczący samorządu uczniowskiego Gimnazjum Damian Samek wraz z Dyrektorem Zespołu Edukacyjnego Lucyną Nowak i pedagogiem szkolnym wzięli udział w imprezie dobroczynnej zorganizowanej w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla chorej dziewczynki. O godz. 11.00 wystąpiła tam Schola z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, natomiast osadzeni z aresztu śledczego wystawili spektakl ?Rozmowy z katem". Po występach przystąpiono do licytacji prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dochód ze sprzedaży prac przekazany został chorej dziewczynce. Za zebrane pieniądze udało nam się wylicytować piękny obraz, który ozdobi ścianę naszej szkoły. Za okazaną życzliwość ,empatię  i hojność serdecznie dziękujemy wszystkim kolegom i koleżankom oraz ich rodzicom!

Wioletta Kasica jest uczennicą klasy 4b w SP Nr 2 w Międzyrzeczu. Zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną, czeka ją wielomiesięczne bolesne leczenie. Jest bardzo dzielna, ale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów dowozu do Szczecina, chemioterapię, wykup leków i odżywek, wydatki związane z utrzymaniem sterylnych warunków w mieszkaniu.

Pomóżmy jej wyzdrowieć!
Wpłaty można dokonywać na konta:

Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe,
ul. Unii Lubelskiej 1, 71-252 Szczecin
Nr 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269,  z dopiskiem Wioletta Kasica
Rada Rodziców SP 2
Nr 80 8367 0000 0023 1231 8000 0001,  z dopiskiem Wioletta Kasica

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika