Start Aktualności OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE EDUKACYJNYM W BRÓJCACH 9.11.2011r.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE EDUKACYJNYM W BRÓJCACH 9.11.2011r.

Cyprian Kamil Norwid powiedział, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Miały tego świadomość przeszłe pokolenia, a czy my rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny?

Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Co wiemy o naszej ojczyźnie? Dlatego też obchody święta niepodległości zorganizowane zostały w naszej szkole w nieco inny sposób. Po przedstawieniu krótkiej informacji na temat obchodzonego święta, rozpoczął się  Konkurs Wiedzy

o Polsce. Konkurs przygotowała pani Małgorzata Mokra, oprawą muzyczną imprezy zajął się pan Jarosław Prążyński. Nad wykonaniem scenografii czuwała pani Małgorzata Biernat.

W zawodach brali  udział  uczniowie, rodzice i nauczyciele.  Musieli wykazać się oni znajomością pieśni patriotycznych, tańców narodowych oraz wiedzy z zakresu historii Polski. Najwięcej radości wzbudziła konkurencja, w której każda z drużyn musiała przygotować z otrzymanych materiałów strój polskiego kibica na zawody sportowe.

Zwyciężyła drużyna Orłów, w skład której wchodzili: pani Karolina Freyer, Olek Sommerfeld, Szymon Pindera, Jędrzej Nowak oraz pani Barbara Pajor. Wszystkim uczestnikom pani wicedyrektor wręczyła dyplomy oraz pogratulowała wiedzy i umiejętności.

Apel przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Jego uczestnicy mogli dzięki wspólnej zabawie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Polsce.

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika