Start Aktualności WYCIECZKA DO POZNANIA NA ?NOC NAUKOWCÓW?

WYCIECZKA DO POZNANIA NA ?NOC NAUKOWCÓW?

23 września 75 uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Brójcach pod opieką 6 nauczycieli udało się na wycieczkę do Poznania. Koordynatorem wyjazdu była pani Danuta Kałek.

Celem podróży był udział w III edycji ?Nocy Naukowców?. Organizatorem imprezy była Politechnika Poznańska. ?Noc Naukowców? jest częścią europejskiego projektu finansowanego przez Unię Europejską, którego zadaniem jest przybliżyć tajemnice nauki wszystkim zainteresowanym.

Naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, opuścili swoje gabinety i laboratoria, by bawić się wspólnie z uczestnikami spotkania.

Widzieliśmy jak wygląda renowacja zabytkowego motocykla. Obejrzeliśmy spektakularne i magiczne eksperymenty chemiczne - Chemia Open Air. Braliśmy udział w pikniku lotniczym. Byliśmy świadkami uruchomienia silnika odrzutowego. Mieliśmy również okazję poznać zasady gier wojennych oraz stoczyć batalię w towarzystwie naukowców przebranych za dowódców różnych armii.

Chociaż trudy podróży dawały się uczniom we znaki, wrócili oni z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń, gdyż mogli tej nocy poczuć się badaczami.

Przekonali się, że nauka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie- jest pasjonująca i ciekawa.

M. Mokra

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika