Start

Aktualności

V Turniej Sportowy - „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH”

W dniu 17.04.2018 r. po raz V w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy „W MAŁYM CIELE WIELKI DUCH” zorganizowany dla uczniów klas I-III.

Turniej rozpoczął się uroczystym wejściem uczniów na halę ,a następnie przekazaniem sobie znicza olimpijskiego „z rąk do rąk”. Przedstawiciel Samorządu Julia Jóźwiak powitała panią dyrektor, nauczycieli oraz wszystkich zawodników, następnie  dokonała uroczystego ślubowania:
- Ślubuję respektować zasady obowiązujące w sporcie.
- Ślubuję  przestrzegać zasad szlachetnej rywalizacji i zawsze postępować zgodnie z duchem fair play.
- Ślubuję godnie reprezentować swoją drużynę.
- Ślubuję wszystkie dążenia, umiejętności talent i siły woli poświęcić dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Po ślubowaniu p. dyrektor Lucyna Nowak uroczyście otworzyła V Turniej Sportowy !!! Tym akcentem zakończyła się pierwsza część spotkania, po czym przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. W konkurencjach brały udział drużyny: „Szybcy i Wściekli”, „Błyskawice", "Orły”, „Szklana Pułapka” oraz „Trójkątne Gwiazdy”. Uczniowie z wielką radością i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach m.in. biegali, sadzili marchewki- zbierali plony, budowali wieże, rzucali woreczkami do celu, pokonywali tory przeszkód. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc  w poszczególnych konkurencjach. Towarzyszył im okrzyk „CZY WYGRAMY CZY PRZEGRAMY TO WESOŁE MINY MAMY” .Liczyła się radość i zabawa,  a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie z innymi kolegami i koleżankami. Podsumowując zdobyte przez naszych sportowców punkty, jury w składzie p. Agnieszka Romańska- Ferenc, Elżbieta Olczak, Kamila Mizera –Wojtek ogłosiło wyniki.

Po ciężkiej rywalizacji nastał czas na nagrody. Pani dyrektor Lucyna Nowak wręczyła wszystkim uczestnikom turnieju medale . Była również chwila dla fotoreportera, który uwiecznił uczestników turnieju na pamiątkowych zdjęciach.

Mirosława Bogucka, Jolanta Szafrańska

 

Głośno czytać każdy może

Czytanie to ważna umiejętność. Książka rozwija wyobraźnię, leczy samotność, pozwala zwiedzać ciekawe zakątki świata, dostarcza rozrywki i humoru, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów. Jak powiedziała znana poetka Wisława Szymborska: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. W dniach 19.03. 2018r. – 23. 03. 2018r zorganizowany został w naszej szkole Tydzień głośnego czytania. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum każdą lekcję języka polskiego lub edukacji polonistycznej rozpoczynali od czytania fragmentu wybranej przez siebie książki. Wybierano najczęściej książki będące nowościami i cieszącymi się dużą popularnością. Młodsze dzieci zaciekawiły przygody Mikołajka,  rodziny Miziołków, historia dziesięciu skarpetek. Starsi uczniowie zdecydowali zapoznać się z twórczością Guillaume Musso szczególnie podobała się powieść pt. „Central Park”. Myślę, że zorganizowana akcja uświadomiła dzieciom i młodzieży, że czytanie książek to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, a nie przykry obowiązek kojarzony ze  szkolną lekturą.

Drodzy Rodzice, pragnę  zachęcić Was do głośnego czytania dzieciom. Od tego w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu, codziennie czytajcie mu głośnio przez 20 minut.

Nauczyciel bibliotekarz M. Mokra

 

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

20 marca 2018r. zorganizowany został w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. 
To święto upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Przesłanie dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.

Obchody tego święta zorganizowano w formie  escape- room, czyli pokoju zagadek. Uczniowie rozwiązywali zagadki językowe, których rozwiązanie stanowiło wskazówkę do dalszych poszukiwań kolejnych zadań.  W ten sposób stworzony został  "łańcuch" zadań a rozwiązanie ostatniego zadania było  tajnym hasłem do uwolnienia się z pokoju.

Taka forma obchodów Dnia Języka Ojczystego podobała się uczniom i zaangażowała ich do działania.  Taka przygoda z językiem ojczystym zapadnie w pamięci uczniów na długo.

Organizatorzy

 

Wycieczka do Międzyrzecza

We wtorek 13 marca 2018 roku klasa I  miała przyjemność obejrzeć spektakl teatralny „Karolcia” Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie to opowieść o małej rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki  znajduje magiczny, niebieski koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim przyjacielem Piotrem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Koralik spełnia życzenia, dlatego jest obiektem zainteresowania  złej czarownicy, Filomeny. Spektakl przekazuje uniwersalne wartości i uczy  tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, co otrzymywanie. Naszym uczniom bardzo podobały się również efekty specjalne – oświetlenie i dym, który dawał klimat tajemniczości.
Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach czerpania papieru. Zobaczyli w jaki sposób pozyskiwany jest papier z masy papierowej oraz mogli wziąć aktywny udział przy jego produkcji.  Każdy uczestnik warsztatów miał okazję wykonać swoją własną kartkę, czerpiąc arkusze z papierowej pulpy, a następnie ozdabiając je suszonymi kwiatkami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również z jakich surowców dawniej produkowano papier.
Wycieczka wszystkim bardzo podobała się i dostarczyła każdemu wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Powitanie Wiosny w klasach

Jestem Wiosna, moi mili.
Dziś są moje urodziny.
Zima idzie w obce kraje.
A ja z Wami tu zostaję !!!

20 marca uczniowie klas I-III w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Na ten dzień wszyscy czekają z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. W tym roku ten szczególny dzień rozpoczął się od inscenizacji wierszy zaprezentowanych przez uczestników kółka literackiego prowadzonego przez p. Jolantę Szafrańską. Było to podsumowanie półrocznego projektu edukacyjnego „Spotkanie z wierszem”. Uczniowie w zabawny sposób deklamowali wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Marii Konopnickiej. Nie zabrakło „Kaczki Dziwaczki”, „Kwoki” czy też „Entliczka-Pentliczka”. Zaprezentowane przez wykonawców wiersze miały w sobie wiele humoru, który udzielił się nie tylko dzieciom, ale także widowni. Kolejną atrakcją był pokaz wiosennych kapeluszy. Nakrycia głowy powstały przez chętnych uczniów z okazji ogłoszenia rodzinnego konkursu  „Kapelusz Pani Wiosny”. Pomysłowość wykonania wiosennych nakryć głowy była ZASKAKUJĄCA!!!. Dalszym punktem tego miłego dnia był konkurs „MAM TALENT” podczas którego chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje różnorodne umiejętności. Nie zabrakło talentów  tanecznych, lokalnych, akrobatyczno-artystycznych, manualnych czy recytatorskich. To był naprawdę niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się wiele. Wiosnę przywitaliśmy i miejmy nadzieję, że szybko nadejdzie a my zrzucimy w końcu zimowe ubrania i będziemy cieszyć się na dłuższe wiosenne zabawy na świeżym powietrzu….

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika