Start

Aktualności

Przerwa na czytanie w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

11 maja w naszej szkole miała miejsce III Edycja akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie w województwie lubuskim. W tym roku odbyła się pod ona  hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" i organizowana była w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018. Akcję zorganizowała Pani Małgorzata Mokra wraz z uczennicami z Samorządu Uczniowskiego przygotowując  punkt wydawania książek i czasopism „pod chmurką”. Przy okazji uczniowie mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi, którymi dysponuje biblioteka szkolna. Każdy zainteresowany uczeń mógł wybrać coś dla siebie, poczytać i zrelaksować się  na kocu wśród zieleni. Taka forma spędzenia przerwy podobała się dzieciom. Świadczy o tym ilość  czytelników. Było ich 123. Mając na uwadze, że w tym samym czasie rozgrywał się półfinałowy mecz unihokeja, to całkiem sporo. W związku z dużym zainteresowaniem dzieci taką formą spędzenia wolnego czasu myślę o cyklicznych przerwach na czytanie.

Małgorzata Mokra

 

Wypoczywaliśmy nad morzem i w Szczecinie

W dniach 26-27 kwietnia uczniowie klas: VIIb, VIIa, II i II gimnazjum pod opieką Pani Kasi Skrzypczak i Małgosi Mokrej uczestniczyli w wycieczce do Międzyzdrojów i Szczecina. Na początku pogoda nas nie rozpieszczała. Wiał silny wiatr i rozpadało się. Nasza pogoda ducha udzieliła się nadmorskiej aurze, gdyż zrobiło się ciepło i słonecznie. Taka pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt. Program wycieczki był bardzo napięty, ale ciekawy. Mieliśmy okazję wypocząć i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o morzu i Szczecinie. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego i Bulwary Szczecińskie. Zaplanowane były również nowoczesne atrakcje. Walczyliśmy w  Labirynt Laser Tag, szukaliśmy wyjścia z pokoju zagadek i przeżyliśmy nalot bombowy w niemieckim schronie cywilnym z okresu II wojny światowej. W schronisku mieliśmy okazję spotkać się z nauczycielami i dziećmi z małej miejscowości kaszubskiej. Poznaliśmy ich tradycje i posłuchaliśmy gwary tego regionu. Wycieczka była ciekawa, ale zbyt krótka. Szczecin to piękne miasto i cieszę się, że miałam okazję je zwiedzić.

Wiktoria Łobacz

 

Majowe święta w naszej szkole

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było uświadomienie wszystkim zebranym, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikować się ze swoim narodem, a także uświadamiana  odrębności i indywidualność w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIIb pod opieką swojej wychowawczyni. Inscenizację ubogaciły piosenki patriotyczne w wykonaniu dziewcząt z koła wokalnego pod opieką Pani J. Szmyt. Niecodzienne przedstawienie podobało się wszystkim widzom, czego dowodem były gromkie brawa.

M. Mokra

 

Dzień Ziemi w kl. I-III

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Hasło przewodnie Dnia Ziemi w 2018 roku brzmiało: "End Plastic Pollution". Dotyczyło ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku pamiętają o swojej planecie. Włączając się w powyższą akcję Samorząd Uczniowski kl. I-III przypomniał swoim kolegom o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą Ziemię. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość. I to tego właśnie zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły. Podsumowaniem tego ważnego dnia było sprzątanie terenów wokół szkoły. Dzięki takim akcjom  uczniowie  uświadamiają sobie, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi, ale na co dzień!!!

Monika Pilipczuk

 

Konkurs

 

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika