Start

Aktualności

Odznaczenia naszych pracowników

Miło nam poinformować, że w dniu 12.10.2018 r. nauczyciel wychowania fizycznego P. Krzysztof Augustyniak otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal przyznawany jest nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W tym samym dniu Złotą odznakę za wieloletnią służbę odebrała P. Dorota Mudrecka. Odznaka przyznawana jest przez Prezydenta RP.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów: Społeczność Zespołu Edukacyjnego w Brójcach.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Burmistrz Miasta i Gminy Trzciel, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Nowak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klasy VI w sposób humorystyczny przedstawili Posiedzenie Rady Uczniowskiej oraz przedstawiciele z klasy III, Va i Vb wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Ewelina Hołub-Jurewicz

 

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

28 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról była często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzili na ulice, do sklepów, parków i przepytywali przypadkowych przechodniów. Towarzyszyły im kolorowe transparenty, balony i wiele innych pomysłowych dekoracji. Patrol musi być widoczny!

Koordynator: Ewelina Hołub-Jurewicz

 

Wybory

W dnia 25 i 26 września 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w klasach I-III oraz IV-VIII i III klasy gimnazjum.

Wyniki wyborów:

Samorząd Uczniowski kl.I-III:

Przewodnicząca: Maja Kaźmierowska

Z-cza przewodniczącego-Wiktoria Drzymała

Członkowie: Hanna Grabas

Oliwia Olender

Dominika Waloszek

Sandra Ograbek

Samorząd Uczniowski kl. IV-VIII i gimnazjum:

Julia Jóźwiak- przewodnicząca

Julia Hasa- zastępca przewodniczącej

Patrycja Skrycka- sekretarz

Kacper Kaźmierski, Jakub Rolnik, Oliwia Banach, Weronika Banach, Łukasz Rolnik, Daria Szymańska-członkowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizacje zaplanowanych postulatów.

 

Dzień Chłopaka …..

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę…..

Dzień Chłopaka to święto, podczas którego panowie powinni poczuć się docenieni.
Tak też było w naszej szkole. W młodszych jak i w starszych  klasach dziewczęta  przygotowały upominki w różnych postaciach. Były przepięknie wykonane kartki, korony, czy też własnoręcznie upieczone słodkości. Chłopcom życzyliśmy : uśmiechu, w sercu radości, spełnienia marzeń szczęścia w miłości !!!. Przez cały dzień na ich twarzach widać było zadowolenie. Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem  dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn.

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika