Start

Aktualności

Dzień Patrona i Ślubowanie klasy I

W dzisiejszym dniu odbył się apel z okazji Dnia Patrona - Tadeusza Kościuszki. Apel przygotowała klasa VII, która przybliżyła w ten sposób postać wielkiego patrioty.
Następnie odbyła się druga część apelu, czyli ślubowanie klasy I.

 

„ Sekretne życie ptaków” – niezwykłe warsztaty przyrodnicze w kl. I- IV.

...Czy ptaki zabierają kanapki na drogę do Ciepłych Krajów?
...Po co gęsi lecą w kluczu?
...Gdzie myją się wróble?
..Dlaczego ptaki śpiewają i stroją się w kolorowe piórka?

Na te i inne pytania 16 października 2018 r. uczniowie klas I-IV poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach przyrodniczych z cyklu „Sekretne Życie Ptaków”. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli różnorodne ptasie domostwa. Mogli przyjrzeć  się i dotknąć  naturalnych ptasich piór. Posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika. Niezwykłą radość sprawiło uczniom  przebranie się w maskujący strój obserwatora ptaków. Uczniowie mieli także możliwość spróbowania jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Każde dziecko otrzymało upominek w postaci  prawdziwego ptasiego pióra. To były pouczająca lekcja, za którą dziękujemy panu Łukaszowi – organizatorowi warsztatów, który jest miłośnikiem i wieloletnim obserwatorem ptaków.

Monika Pilipczuk

 

Światowy Dzień Mycia Rąk w kl. I-III

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od spotkania z pielęgniarką szkolną, która to przekazała nam wiedzę na temat zarazków i bakterii. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli krótką inscenizację z udziałem rączki brudnej i rączki czystej.  Zdobyły w ten sposób wiedzę na temat zarazków bytujących na brudnych dłoniach oraz chorób przenoszonych za ich pośrednictwem. Dzieci dowiedziały się również kiedy i w jakich sytuacjach powinny myć ręce, aby być zdrowymi, a także zapoznały się z techniką dokładnego i skutecznego mycia rąk. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce ćwicząc mycie dłoni pod okiem nauczyciela w klasie. Ta wizyta uświadomiła nam jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Monika Pilipczuk

 

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

22 października 2018r. w Gorzowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, w którym brali udział nasi uczniowie. Otrzymali oni  podziękowania od jury.

 

KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” .

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY NA „KOKARDĘ NARODOWĄ W BIELI I CZERWIENI” . KONKURS ADRESOWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS  I-VIII I III KLASY GIMNAZJUM. PRACA KONKURSOWA TO KOTYLION W BARWACH NARODOWYCH INSPIROWANY KOKARDĄ NARODOWĄ. TECHNIKA DOWOLNA. KAŻDA PRACA POWINNA POSIADAĆ DOŁĄCZONĄ CZYTELNĄ INFORMACJĘ ZAWIERAJĄCĄ: IMIĘ, NAZWISKO ORAZ KLASĘ UCZESTNIKA. PRACE PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO P. MONIKI PILIPCZUK ORAZ P. AGNIESZKI ROMAŃSKIEJ-FERENC (SALA25A) DO DNIA 6 LISTOPADA 2018R. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I OGŁOSZENIE WYNIKÓW 11 LISTOPADA 2018R. PODCZAS UROCZYSTOŚCI  OBCHODÓW  ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  NA HALI W BRÓJCACH.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I-III WRAZ Z OPIEKUNAMI

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika