Start

Aktualności

KONKURS NA KOKARDĘ NARODOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, samorząd uczniowski klas I-III  zorganizował konkurs plastyczny pt. „Kokarda narodowa w bieli i czerwieni”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 31 prac.Komisja konkursowa w składzie Joanna Banna, Marta Ambroży, Małgorzata Mokra i Estera Kabat-Kaczmarek wyłoniła zwycięzców. Oceniając prace brano pod uwagę kolorystykę zgodną z barwami narodowymi,  kreatywność, estetykę wykonania, wkład pracy. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się nagrodzić prace następujących uczniów:
wyróżnienia: Zofia Olejniczak, Szymon Bienias, Wiktoria Kurłowicz, Błażej Pindara, Kornelia Polechajło.
I miejsce Dominika Waloszek,
II  miejsce ex aequo Dominik Bok i Wiktoria Drzymała,
III miejsce Adam Kaźmierowski,
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor naszej szkoły Lucynie Nowak oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Wyrażamy wdzięczność wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Kokardy narodowe uświetniły  uroczystości związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

 

100 kwiatów na 100-lecie niepodległości

05 listopada zakończył się w naszej szkole projekt „100 kwiatów na 100-lecie niepodległości”, podczas którego uczniowie  wykonywali papierowe kwiaty w kolorach białym i czerwonym. Z kwiatów tych powstała flaga narodowa, która zdobi nasz  korytarz szkolny. Celem projektu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkim, którzy brali udział w projekcie bardzo dziękuję.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY

Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!
Z niewielkim czasowym poślizgiem obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Spódnicy. Pomysłodawczyniami i organizatorkami  były dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego klas I-III.
31 października wszystkie dziewczynki potraktowały zadanie poważnie i wypełniły je w stu procentach - miały na sobie spódniczki lub sukienki. Korytarze naszej szkoły przypominały niemal wybiegi modowe.  W czasie przerw odbył się pokaz mody spódniczkowej oraz zabawy taneczne.
Dzień Spódnicy, choć to „święto z przymrużeniem oka”, obchodzone jest na całym świecie. Powód? Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg.  Dlatego też 30 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy zwany też Dniem Kobiecości, gdyż nie od dziś wiadomo, że spódnica czy sukienka to atrybut kobiecości.

Opiekunowie SU klas I-III

 

100 lecie Niepodległości.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku obchody podzieliliśmy na dwie części:
09.11.2018 - godzina 9.10 wymarsz na cmentarz pod pomnik, celem złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Po powrocie do szkoły o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" będziemy na hali śpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Główne obchody zaplanowane są na 11.11.2018r., godzina 12.30 msza w kościele w Brójcach, po mszy przemarsz na halę sportową, występy z udziałem nauczycieli, uczniów, dzieci przedszkolnych, poczęstunek, niespodzianka oraz próba utworzenia żywej flagi.
Przeżyjmy wspólnie żywą lekcję patriotyzmu.
Serdecznie zapraszam
Lucyna Nowak Dyrektor ZE w Brójcach

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika