Start

Aktualności

Zawody

Dnia 30.11.2018r odbyły się zawody - Półfinał Wojewódzki w unihokeja chłopców. Na hali w Brójcach zameldowało się 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. SP Brójce trafiło do grupy A z: Gorzów SSP, SP Smardzewo, SP Wędrzyn. Chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupie: Brójce - Gorzów 4-2, Brójce - Smardzewo 2-0, Brójce - Wędrzyn 4-0. Kolejny mecz uczniowie z Brójec rozegrali z SP Gorzów nr 5 wygrywając 3-0. W meczu o I miejsce ponownie spotkaliśmy się z Gorzów SSP i również wygraliśmy 2-0. Tym samym uczniowie z Brójec awansowali do Finału Wojewódzkiego i będą walczyli o medale. Życzymy powodzenia.

Marcin Iwan

 

ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie powrotem do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą i pozwalają się przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły dzień miał miejsce w naszej szkole 27.11.2018r. Uczniowie klas I-III wspólnie bawili się na dyskotece andrzejkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski klas I-III i  jego opiekunów. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami i zabawami. Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni.  Uczestnicy andrzejkowych szaleństw  przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukali swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  Wróżby dostarczały dzieciom wiele radości i śmiechu.  Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

A. Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

W KRAINIE NIBYLANDII

 

Dnia 27 listopada 2018r. dzieci z klas I-III udały się do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan i piraci”. Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie wprowadzili małych widzów  w  baśniowy świat.  Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan -  chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii.  Dzieci z zainteresowaniem śledziły jego przygody i zmagania z odwiecznym wrogiem - kapitanem Hakiem.  Na tle pięknej dekoracji dzieci miały możliwość obejrzenia interesującego, pełnego humoru sytuacyjnego i słownego przedstawienia. Wartości jakie zostały tu przekazane to ponadczasowa dominacja dobra nad złem oraz działania zespołowe prowadzące do szczęśliwego zakończenia. W przedstawieniu wykorzystano wiele świetlnych efektów, które wprowadziło niezwykły nastrój i przyciągały uwagę dzieci.
Uczniowie, zadowoleni i pełni wrażeń, wrócili do szkoły.

A.Romańska-Ferenc

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w kl. I-III

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,  ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”

Matka Teresa z Kalkuty


22 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego kl. I-III po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. W tym dniu w szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości, wszyscy uczniowie byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Jedną z atrakcji tego miłego dnia było stworzenie przez uczniów „Słoneczka Życzliwości ”- jego promyki propagowały hasła m.in. „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”. Na korytarzu pojawiły się żółte balony z wesołymi minkami, a na gazetce szkolnej zawisła „Księga Życzliwości”, w której to każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień, podczas przerw Samorząd Uczniowski zapraszał uczniów do „Sklepiku Życzliwości” w którym to za uśmiech można było pobrać miłe słowa od sprzedawczyń w postaci bileciku a oraz słodką niespodziankę. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radościi uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Wysyłajmy więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w pracy, w tramwaju czy w autobusie, na ulicy, w samochodzie - wszędzie tam, gdzie spotykamy się z innym człowiekiem. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Opiekunowie Samorządu:
Agnieszka Romańska-Ferenc
Monika Pilipczuk

 

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

Obchody podzielone były na dwie części.

9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udali się na cmentarz pod pomnik pomordowanych w obozie Bratz podczas II wojny światowej, gdzie złożone zostały kwiaty  i zapalone znicze. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Trzciela Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzcielu Jacek Marciniak, ks. Paweł Bryk i ks. Jacek Heyduk, Anna Zaworska Przewodnicząca Rady Rodziców, Sołtys Brójec Agnieszka Czapłon oraz przedstawiciele Rady sołeckiej Brójcec. Podczas przemarszu uczniowie nieśli 14 metrowa flagę narodową. Po powrocie do szkoły odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych . O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz dzieci z przedszkola odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na „Kokardę narodową”.

11 listopada obchody rozpoczęły się mszą święto za Ojczyznę. Następnie na hali sportowej w Brójcach mieszkańcy Gminy oraz goście mieli możliwość obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Edukacyjnego w Brójcach oraz dzieci z przedszkola. Dla uczestników przygotowany był poczęstunek oraz liczne atrakcje: występ nauczycieli, tort niepodległościowy, żywa flaga. Naszym gościem specjalnym był sam „Józef Piłsudski”. Przygotowana była księga życzeń dla Polski. Cała uroczystość odbyła się w duchu niepodległościowym w otoczeniu bieli i czerwieni.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz instytucjom  i osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów.

Lucyna Nowak Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika