Start

Aktualności

Olimpiady przedmiotowe i nie tylko.

Uczniowie, którzy w konkursach przedmiotowych w etapie szkolnym osiągnęli wynik 80% i więcej awansowali do etapu rejonowego. Poniżej podajemy nazwiska uczniów, przedmiot oraz datę etapu rejonowego.

Więcej…

 

Akcja ?Trzeźwy kierowca, bezpieczne dziecko?

W listopadzie i grudniu wychowankowie Zespołu Edukacyjnego w Brójcach, począwszy od najmłodszej grupy przedszkolnej 3-latków, uczestniczyli w spotkaniach z policjantką, specjalistą ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Justyną Łętowską. Przybliżyła ona dzieciom pracę policji oraz pokazała elementy umundurowania i wyposażenia. Przedstawiła podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa zarówno na drodze, jak i w jej obrębie. Poruszone zostały także kwestie związane z odpowiednim reagowaniem w sytuacji trudnej i niebezpiecznej, kiedy np. napadnie nas pies lub zaczepia nas ktoś obcy. Policjantka mówiła o byciu czujnym i odpowiedzialnym za swoje bezpieczeństwo. Namawiała dzieci do noszenia na sobie lub przy sobie elementów odblaskowych (pokazała przykłady jak je nosić, aby były one widoczne przez kierowców), a w związku z nadchodzącą zimą, przestrzegała je przed braniem udziału w nierozważnie organizowanych kuligach. Dzięki wsparciu finansowemu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzcielu dzieciom zostały ufundowane odblaski, które przykleiły do swych  plecaków a także kurtek. Mamy nadzieję, że dzięki temu staną się bezpieczniejsi w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Przypominamy i apelujemy o uwzględnieniu elementów odblaskowych w ubiorze dziecka - z dnia na dzień zmrok zapada szybciej, pochmurna pogoda zmniejsza widoczność na drodze, zagrożenie staje się coraz bardziej realne.

Marta Ambroży

 

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 8 stycznia uczniowie naszych szkół jako wolontariusze brali czynny udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP grała pod hasłem: "Gramy z pompą". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla najmłodszych i pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Wysiłek nas wszystkich przyniósł wspaniały efekt w postaci zebranych pieniędzy.

Uwaga, uwaga - w tym roku zebraliśmy 3221,06zł

W całej gminie zostało zebrane 5424zł

Wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania pieniędzy i wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

opiekun wolontariuszy Danuta Kałek


 

Wieczór kolęd w grupie średniaków.

Boże Narodzenie to czas miłości, radości przebaczania i wspólnego kolędowania, dlatego też grupa średniaków ?Serduszka?  dnia  19.12.2011r gdy pierwsza gwiazdka wzeszła na niebie zaprosiła najbliższych na wieczór kolęd do siebie.

Więcej…

 

Wieszanie karmników na cmentarzu ewangelickim

 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 następna > ostatnia >>

Strona 115 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika