Start

Aktualności

Superklasa miesiąca!

W środę, pierwszego lutego, przed lekcjami wychowawczymi, w szkole podstawowej oraz gimnazjum, odbyły się apele, podczas których ogłoszono styczniowe wyniki konkursu "Superklasa".

?Superklasa? jest konkursem, w którym rywalizują klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zasady konkursu przewidują m.in. kontrole uczniów przed wejściem na zajęcia oraz stan klasy po zakończeniu lekcji.

Oprócz tego uczniowie mają szanse zdobyć punkty dla swojej klasy uczestnicząc w wydarzeniach sportowych oraz włączając się w akcje charytatywne czy wydarzenia mające miejsce poza szkołą. W styczniu dodatkowe punkty można było zyskać uczestnicząc w zbiórce pieniędzy na WOŚP, jasełkach wystawianych w kościele w Brójcach, a także rywalizując w międzyszkolnym turnieju w badmingtona.

W klasach I ? III SP zwyciężyła klasa I A, w kategorii klas IV ? VI najlepszą okazała się klasa VI A, natomiast kl. I A okazała się bezkonkurencyjna w gimnazjum. Każda ze zwycięskich klas otrzymała dyplom z rąk pani dyrektor Lucyny Nowak. Dodatkową nagrodą dla wygranych będzie dzień bez pytania.

Ostateczne wyłonienie zwycięzcy odbędzie się w czerwcu.

 

Jasełka w Kościele Najświętszej Maryi Pannay w Brójcach

Dnia 22 stycznia 2012 roku, o godzinie 16 w kościele po wezwanie Najświętrzej  Maryi  Pany odbyły się jasełka. Przedstawiały je dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brójcach. Najpierw uczniowie

klas 1 ? 3 przedstawili  tradycyjne przedstawienie jasełkowe. Później przedstawiciele klas 4 ? 6 wystawili nowoczesną wersję jasełek. Na koniec  Pani dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach wraz z Panią sołtys

Emilią Łodygą wręczyły słodkości wszystkim występującym. Podczas całych jasełek

towarzyszył nam chórek dziewczyn z klasy piątej pod opieką Jarosława Prążyńskiego.

 

Herbatka z Babcią i Dziadkiem w naszej szkole

"Pan Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka?
A.Dymna

Dnia 24 stycznia 2012 roku na zaproszenie wnucząt i wychowawców klas I-III odpowiedzieli licznie przybyli goście: Babcie i Dziadkowie. Gdy sala była wypełniona po brzegi uczniowie dali popis swoich artystycznych umiejętności, zamieniając się w artystów, tancerzy, aktorów i piosenkarzy. Przygotowany program był ciekawy, wesoły, a co najważniejsze dedykowany kochanym Babciom i Dziadkom. Na twarzach gości malowała się radość i ogromne wzruszenie, a brawa jakie otrzymali mali artyści brzmiały bardzo długo. Po części artystycznej dzieci wręczały Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.  Po występach każdy wnuk i każda wnuczka zaprosili  swoich dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka była okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Wszystkim Babciom i Dziadkom raz jeszcze życzymy dużo zdrowia, aby mogli razem z wnukami radośnie przeżywać każdy dzień swojego życia.

A.Romańska-Ferenc

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W SZKOLE

W okresie przedświątecznym, w szkole podstawowej oraz w gimnazjum, została przeprowadzona akcja zbierania żywności dla potrzebujących rodzin.

Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów, a także nauczycieli, którzy z domów przynosili  produkty, z których zostały zrobione paczki. Opiekę nad akcją, we współpracy z samorządami obu szkół, objęła Marta Ambroży, pedagog.

Była to druga zbiórka żywności w szkole. Poprzednia miała miejsce w zeszłym roku i także odbyła się przed świętami Bożego Narodzenia. Paczki z darami trafiły do potrzebujących rodzin z Brójec.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do zbiórki, serdecznie dziękujemy.

 

Olimpiady przedmiotowe i nie tylko.

Uczniowie, którzy w konkursach przedmiotowych w etapie szkolnym osiągnęli wynik 80% i więcej awansowali do etapu rejonowego. Poniżej podajemy nazwiska uczniów, przedmiot oraz datę etapu rejonowego.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 następna > ostatnia >>

Strona 114 z 117

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika