Start

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany w Przedszkolu im. Janusza Korczaka w Brójcach

Czytajmy i słuchajmy wszyscy razem,
przenieśmy się tam, gdzie nas jeszcze nie było,
w krainę naszych cudownych marzeń
choćby miało to być tylko jedną chwilą.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 wyróżniono cztery priorytety:

Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych.

Priorytet 2: Inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych. 
Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. 
Priorytet 4: Program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa i bibliotek szkolnych  i pedagogicznych.

Więcej…

 

Ogród dydaktyczno-przyrodniczy - drzwiami do świata przyrody

30 września 2022 r. na terenie Zespołu Edukacyjnego w Brójcach odbyło się uroczyste otwarcie ogródka dydaktyczno-przyrodniczego „ZIELONO MI”. Jego nazwę zawdzięczamy uczennicy naszej szkoły Oliwii Olender, która wygrała konkurs na najładniejszą nazwę ogródka szkolnego - GRATULACJE OLIWIO ! .

DO obejrzenie pozostałych zdjęć zapraszamy TUTAJ.

To długo wyczekiwany projekt edukacyjny skierowany głównie do naszych przedszkolaków, jak i uczniów klas I-III. Jak wiadomo przyroda to najbardziej dostępne   i niewyczerpane źródło przeżyć, wiedzy i działania. Wpływa na wielostronny rozwój, uczy poznawać świat. Pobyt w ogrodzie zapewnia dzieciom odpowiednią dawkę ruchu, nieograniczony kontakt z naturą, możliwości zabawy i nauki poprzez samodzielne odkrywanie. Dzieci mają okazję oglądać, szukać, zbierać, porządkować, porównywać, mierzyć, liczyć, obserwować, badać i eksperymentować. Uczestnictwo w zajęciach na terenie ogrodu daje dzieciom możliwości odkrywania tajemnic przyrody na drodze obserwacji, doświadczeń  i zabawy. Dlatego tak ważne było dla nas stworzenie naszym przedszkolakom i uczniom takiego miejsca na terenie naszej szkoły.  Ogród opiera się na permakulturze. W ramach projektu powstał warzywniak - miejsce , w którym dzieci pielęgnują posadzone  i posiane przez siebie różne warzywa oraz obserwują ich kolejne etapy rozwoju i zbierają plony swojej pracy. Kącik owocowy -miejsce gdzie dzieci mogą obserwować posadzone owocowe krzewy czy  winorośle oraz systematycznie je pielęgnować, ścieżka dydaktyczna - miejsce, gdzie znajdują się różnorodne gatunki drzew, krzewów i bylin oraz ich opisy. Ścieżka pomoże dzieciom bliżej poznać różne gatunki drzew i krzewów i obserwować ich poszczególne etapy rozwoju oraz zmiany zachodzące w różnych porach roku a w pobliżu ogródka znajduje się także stacja meteorologiczna. Dzięki funduszom pozyskanym od Nadleśnictwa Trzciel udało nam się umieścić tabliczki zawierające informacje o danym gatunku drzewa rosnącym na terenie Zespołu Edukacyjnego w Brójcach, w tym na ogródku dydaktycznym.

Więcej…

 

KRAINA EKSPERYMENTÓW

Nauka przez zabawę jest skuteczna, dlatego uczniowie klas I-III biorą udział w warsztatach z prowadzonych przez dwie wykwalifikowane panie instruktorki z Krainy Eksperymentów, które wprowadziły uczniów świat tajemnic chemicznych. Warsztaty obejmowały ciekawe eksperymenty z drożdżami przy użyciu powszechnie dostępnych składników. Dzieci pracowały w małych grupach, wspaniale się przy tym bawiąc. Zadawały  pytania i wszystkim się interesowały. Pod nadzorem pań prowadzących i wychowawców klas, uczniowie samodzielnie przeprowadzili doświadczenia. Wiedza nabyta dzięki tym zajęciom wprowadzi dzieci w  fascynujący świat chemii. Na zakończenie zajęć wykonany został  eksperyment – o tajemniczej nazwie „słoniowa pasta do zębów”.  To było niezwykłe widowisko……Wspaniałe jest to, że przed nami jeszcze cztery spotkania z Krainą Eksperymentów.
Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Zaproszenie

 

Szkoły pełne talentów

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice. Nasza szkoła przystąpiła do akcji Szkoły pełne talentów. Więcej szczegółów na lidl.pl/Szkoły
Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możecie wspierać wybraną przez siebie szkołę- czyli naszą!
Szczegóły akcji( na czym to polega)
Zrób zakupy za min. 50zł
w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.
Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.

Przekaż Talenciak do szkoły (np. do wychowawcy) lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA na stronie lidl.pl/Szkoły wybierając naszą szkołę Zespół Edukacyjny w Brójcach Szkoła Podstawowa w Brójcach.
My wymienimy zebrane punkty za Talenciaki na nagrody rzeczowe, które posłużą uczniom.
Pozdrawiam Lucyna Nowak - Dyrektor ZE Brójce

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 125

Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości