Start

Aktualności

Zarządzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do przedszkoli .

Zarządzenie Nr 187/2021

Burmistrza Trzciela z dnia 22 stycznia 2021 r. w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 dla przedszkoli prowadzonych przez Gminę Trzciel .


Zarządzenie Burmistrza z dnia 22 stycznia 2021

 

Boże Narodzenie

 

„Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło  się przedstawienie bożonarodzeniowe. Klasa III przygotowała  inscenizację pt. „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas" na motywach baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. W pięknej scenografii  młodzi aktorzy wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Powołując się na motywy pięknej i jakże smutnej baśni H. Ch. Andersena, młodzi aktorzy przypominali, że święta to m.in. czas, w którym nie powinniśmy zapominać o ubogich, samotnych i potrzebujących. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. To często wystarczy by zmienić czyjeś życie. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia i takie było przesłanie tegorocznego przedstawienia. To była prawdziwa uczta dla ducha. Uroku inscenizacji dodały świąteczne piosenki i pastorałki, układ taneczny, a także wspaniały występ grupy dzieci grających na fletach. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Występ  został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.

A. Romańska-Ferenc

 

SZKOLNY UNIHOKEJ 2019r. w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

Drużyny z ZE Brójce z wielką klasą wygrały swoje tegoroczne półfinały i z pierwszych miejsc zakwalifikowały się do  finałów  wojewódzkich, w których udział brały 4 najlepsze zespoły naszego województwa. Jedynie starszym dziewczętom sztuka ta nie udała się w tym roku dotychczas przez 4 kolejne lata  zajmowały 2-3 miejsca w finałach.

Trzy finały i trzy medale -  BRÓJCE MISTRZEM

02.12.2019 w Babimoście odbył się finał młodszych chłopców. Turniej  rozgrywany był systemem każdy z każdym, chłopcy z Brójce okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze. Ostateczna kolejność finału; 1. Brójce, 2. Zielona Góra, 3. Babimost, 4. Gorzów

Już w Czwartek 5.12. w Brojcach rozegrany został finał dziewczynek klas młodszych, dużo  się działo. Jak na finał przystało mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące. O kolorach poszczególnych medali decydowała 1 bramka. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Ostateczna kolejność finału;  1. Maszewo 2. Brojce. 3. Babimost. 4. Gorzów

9.12.2019 w Babimoście rozegrany został z Naszym udziałem finał wojewódzki. W tym roku w grupie starszych chłopców podobnie jak w młodszej grupie przebiegał pod dyktando drużyny z Brójec.

Wygrane mecze w dobrym stylu dają dużą satysfakcję z gry naszych zawodników. Ostateczna kolejność finału; 1. Brójce, 2. Babimost, 3. Dobiegniew, 4. Zielona Góra

Więcej…

 

MIKOŁAJKI

Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują szczególnego gościa, jakim jest święty Mikołaj. Uczniowie naszej szkoły mieli wielką nadzieję na to, iż zagości również w naszych murach. I tak też się stało. Dotarł on do szkoły wraz z pomocnikami, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj wręczał  słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jaki i dużym. My natomiast tego dnia ubraliśmy się na czerwono i założyliśmy mikołajkowe czapki na cześć Świętego Mikołaja. To jednak nie koniec atrakcji tego dnia. Na młodszych uczniów naszej szkoły podczas przerw czekały mikołajkowe zadania, z których to uczniowie wywiązali się na 6. W klasach starszych zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na ajładniejsze zdobienia pierników świątecznych. Wszystkie pierniczki wyglądały smakowicie, jednak zwycięzca może być jeden. Tą konkurencję wygrała kl. 7 a wyróżnienie zdobyła kl. 6 a- gratulujemy. W tym dniu w naszej szkole było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo przyjaznej atmosferze i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 116

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL