Start

Aktualności

Akademia „Oblicza Ojczyzny”

28 listopada w bibliotece szklonej miała miejsce akademia pt. „Oblicza Ojczyzny”. Uroczystość skierowana była do mieszkańców społeczności lokalnej oraz  Rady Rodziców Zespołu Edukacyjnego w Brójcach i przygotowana  we współpracy z Biblioteką Publiczną w Trzcielu – Filią w Brójcach. Akademia swą tematyką  nawiązywała do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Środowe  spotkanie było okazją do przypomnienia nastrojów, które panowały w rozdartej przez zaborców Polsce i  przybliżało twórczość poetów tego okresu.

Recytowane utwory patriotyczne i pięknie wykonane pieśni wzruszyły widzów.

Spotkanie było więc wspaniałą lekcją patriotyzmu i na długo zapadnie w naszej pamięci.

Małgorzata Mokra

 

Spotkanie z misiem w teatrzyku kamishibai w bibliotece szkolnej

23 listopada zawitał do naszej biblioteki szkolnej miś, który w teatrzyku kamishibai opowiadał dzieciom swoje przygody. Spotkanie sponsorowała Biblioteka Publiczna w Trzcielu.

Teatr kamishibai (jap. kami-papier, shibai- sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej ilustracji. Jego tradycja wywodzi się z Japonii i sięga XII wieku. Wykorzystuje się w nim kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawione są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Magiczna skrzynka stanowi oprawę do ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności.

W taki sposób przedstawiana historia pozwala rozwijać u najmłodszych wyobraźnię i zdolności plastyczne. Dzieci wspaniale bawiły się, a ciekawie zaprezentowana historia misia  zainspirowała je do poznania kolejnych przygód małego bohatera.

Małgorzata Mokra

 

Informacje MEN na temat rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020

https://www.gov.pl/web/edukacja/do-pobrania (plakat i prezentacja). Pozdrawiam Lucyna

 

Zawody

Dnia 30.11.2018r odbyły się zawody - Półfinał Wojewódzki w unihokeja chłopców. Na hali w Brójcach zameldowało się 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. SP Brójce trafiło do grupy A z: Gorzów SSP, SP Smardzewo, SP Wędrzyn. Chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupie: Brójce - Gorzów 4-2, Brójce - Smardzewo 2-0, Brójce - Wędrzyn 4-0. Kolejny mecz uczniowie z Brójec rozegrali z SP Gorzów nr 5 wygrywając 3-0. W meczu o I miejsce ponownie spotkaliśmy się z Gorzów SSP i również wygraliśmy 2-0. Tym samym uczniowie z Brójec awansowali do Finału Wojewódzkiego i będą walczyli o medale. Życzymy powodzenia.

Marcin Iwan

 

ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie powrotem do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą i pozwalają się przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły dzień miał miejsce w naszej szkole 27.11.2018r. Uczniowie klas I-III wspólnie bawili się na dyskotece andrzejkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski klas I-III i  jego opiekunów. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami i zabawami. Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni.  Uczestnicy andrzejkowych szaleństw  przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukali swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  Wróżby dostarczały dzieciom wiele radości i śmiechu.  Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

A. Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 115

BiP

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL