Start

Aktualności

Z miłości do…

14 lutego, w Walentynki, przekazujemy sobie dowody sympatii. Uczniowie klas I-III nie traktują ich w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości. Uroku i koloru dodawał obowiązujący w tym dniu specjalny dress code - czerwony element stroju. Jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III, zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Szkolny listonosz, trochę pracy miał. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. W czasie  przerw uczniowie mogli wykonać  prace plastyczne z serduszek pt. „Z miłości do zwierząt”. Tematyka rozbudziła wyobraźnię, pomysłowość i zdolności plastyczne dzieci. Z prac powstała piękna gazetka na korytarzu szkolnym. Dzień upłynął w atmosferze  muzyki,  radości i dobrej zabawy.

Opiekunowie SU klas I-III

 

Nasze pierwsze lapbooki... o pingwinach

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Jest czymś w rodzaju teczki, w której zgromadzone są wiadomości, zdjęcia  i inne materiały na określony temat. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści. Informacje umieszczone są w książeczkach, kieszonkach, kopertach  o przeróżnych kształtach. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów.
Lektura "Zaczarowana zagroda" zainspirowała  uczniów klasy II do stworzenia swoich pierwszych lapbooków. Znalazły się w nich informacje na temat pingwinów. Dużo było wycinania, klejenia, starannego kolorowania i planowania. Wykonywaliśmy zadania związane z edukacją polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i plastyczną. Trud się opłacił, bo efekt przerósł nasze oczekiwania! Lapbooki prezentują się wspaniale! Można je podziwiać na korytarzu szkolnym. Drugoklasiści nie poprzestali na wykonaniu książek, swoją wiedzą i wykonaną pracą postanowili podzielić się z młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkola.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

"Młodzi ludzie listy piszą "

 

W ramach projektu edukacyjnego "Młodzi ludzie listy piszą " uczniowie naszej szkoły otrzymali od swoich rówieśników z Wyszkowa oraz Świerczyna kartki świąteczne oraz listy, w których uczniowie opisali swoją rodzinę.

 

Konkurs na zakładkę do książki i projekt okładki ulubionej książki rozstrzygnięty

 

29 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się rozstrzygnięcia konkursów na zakładkę do książki oraz projekt okładki ulubionej książki.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem  wśród dzieci, co przełożyło się na ciekawe prace plastyczne. Osoby nagrodzone:

Konkurs na zakładkę do książki:

I miejsce – Weronika Sikorska

II miejsce Nikola Wydra

III miejsce Dominik Bok

Wyróżnienia: Oliwier walczak, Wiktoria Drzymała, Adam Kaźmierowski

Konkurs na projekt okładki do ulubionej książki:

I miejsce ASmelia Walczak

II miejsce Kornelia Szymańska

III miejsce Weronika Sikorska

Nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję i zachęcam do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

M. Mokra

 

Sprawozdanie z realizacji zadań ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji

Realizator: Zespół Edukacyjny w Brójcach

Zadanie 21. Projekty edukacyjne nakierowane na podnoszenie kompetencji dzieci i młodzieży uczącej się w szkole podstawowej i gimnazjum związane z wyrównywaniem szans

Od września 2017 r. w Zespole Edukacyjnym w Brójcach realizowany jest projekt "SIŁA KOMPETENCJI CYFROWYCH" Wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych w Zespole Edukacyjnym w Brójcach. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

TERMIN REALIZACJI DO 30.06.2019r.

Projektem objęci są uczniowie klas I-VIII ( 200 uczniów), w tym 38 uczniów z Chociszewa, czyli obszaru objętego rewitalizacją.

Do grudnia 2018 r. z zajęć skorzystało 140 uczniów. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki. Mają charakter zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych. Uczniowie mają zapewniony dowóz i posiłki.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz wzrost kompetencji kluczowych wśród uczniów. W trakcie realizacji projektu uczniowie mają możliwość doskonalenia się z grafiki komputerowej, projektowania strony www, Power Point , ECDL oraz bezpieczeństwa w sieci.

Do tej pory odbyło się :

- 80 godzin z Power Point, 120 godzin z grafiki komputerowej, 40 godzin ECDL, 80 godzin projektowanie strony www, oraz 35 godzin bezpieczeństwa w sieci.

Lucyna Nowak

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika