Start

Aktualności

„Dziewczynki z zapałkami są wśród nas"

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło  się przedstawienie bożonarodzeniowe. Klasa III przygotowała  inscenizację pt. „Dziewczynki z zapałkami są wśród nas" na motywach baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. W pięknej scenografii  młodzi aktorzy wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Powołując się na motywy pięknej i jakże smutnej baśni H. Ch. Andersena, młodzi aktorzy przypominali, że święta to m.in. czas, w którym nie powinniśmy zapominać o ubogich, samotnych i potrzebujących. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. To często wystarczy by zmienić czyjeś życie. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia i takie było przesłanie tegorocznego przedstawienia. To była prawdziwa uczta dla ducha. Uroku inscenizacji dodały świąteczne piosenki i pastorałki, układ taneczny, a także wspaniały występ grupy dzieci grających na fletach. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Występ  został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.

A. Romańska-Ferenc

 

SZKOLNY UNIHOKEJ 2019r. w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

Drużyny z ZE Brójce z wielką klasą wygrały swoje tegoroczne półfinały i z pierwszych miejsc zakwalifikowały się do  finałów  wojewódzkich, w których udział brały 4 najlepsze zespoły naszego województwa. Jedynie starszym dziewczętom sztuka ta nie udała się w tym roku dotychczas przez 4 kolejne lata  zajmowały 2-3 miejsca w finałach.

Trzy finały i trzy medale -  BRÓJCE MISTRZEM

02.12.2019 w Babimoście odbył się finał młodszych chłopców. Turniej  rozgrywany był systemem każdy z każdym, chłopcy z Brójce okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze. Ostateczna kolejność finału; 1. Brójce, 2. Zielona Góra, 3. Babimost, 4. Gorzów

Już w Czwartek 5.12. w Brojcach rozegrany został finał dziewczynek klas młodszych, dużo  się działo. Jak na finał przystało mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące. O kolorach poszczególnych medali decydowała 1 bramka. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Ostateczna kolejność finału;  1. Maszewo 2. Brojce. 3. Babimost. 4. Gorzów

9.12.2019 w Babimoście rozegrany został z Naszym udziałem finał wojewódzki. W tym roku w grupie starszych chłopców podobnie jak w młodszej grupie przebiegał pod dyktando drużyny z Brójec.

Wygrane mecze w dobrym stylu dają dużą satysfakcję z gry naszych zawodników. Ostateczna kolejność finału; 1. Brójce, 2. Babimost, 3. Dobiegniew, 4. Zielona Góra

Więcej…

 

MIKOŁAJKI

Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują szczególnego gościa, jakim jest święty Mikołaj. Uczniowie naszej szkoły mieli wielką nadzieję na to, iż zagości również w naszych murach. I tak też się stało. Dotarł on do szkoły wraz z pomocnikami, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj wręczał  słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jaki i dużym. My natomiast tego dnia ubraliśmy się na czerwono i założyliśmy mikołajkowe czapki na cześć Świętego Mikołaja. To jednak nie koniec atrakcji tego dnia. Na młodszych uczniów naszej szkoły podczas przerw czekały mikołajkowe zadania, z których to uczniowie wywiązali się na 6. W klasach starszych zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na ajładniejsze zdobienia pierników świątecznych. Wszystkie pierniczki wyglądały smakowicie, jednak zwycięzca może być jeden. Tą konkurencję wygrała kl. 7 a wyróżnienie zdobyła kl. 6 a- gratulujemy. W tym dniu w naszej szkole było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo przyjaznej atmosferze i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Monika Pilipczuk

 

Andrzejki w kl. I-III

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…
mówiły mi o Tobie.

Wróżby to dobra zabawa. Nie ma w tym nic złego ani wstydliwego, że pragniemy dowiedzieć się co nas czeka. Traktujmy jednak przepowiednie z przymrużeniem oka i nie bierzmy sobie do serca smutnych wróżb. Życzymy wspaniałej zabawy!. Takimi słowami rozpoczęliśmy spotkanie andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski kl. I-III
26 listopada 2019 r. W tym dniu korytarz szkolny został zamieniony w "salę wróżb". Czarodziejki z Samorządu zadbały o magiczny nastrój i na ten moment przeobraziły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, magicznych serc, kombinacji cyfr i kolorów. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę oraz zabawy w kole. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Opiekunowie Samorządu

Agnieszka Romańska-Ferenc
Monika Pilipczuk

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w kl. I-III

Jak go obchodzić?
Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

W piątek 22 listopada na korytarzu szkolnym w kl. I-III królował  ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Na dobry początek, tego właśnie dnia, uczniowie kl.III przedstawili bajkę  pt.” Uśmiech dobry na wszystko ”. W ten sposób chcieli uświadomić swoim młodszym kolegom, że w życiu codziennym nie wiele trzeba, by móc żyć w zgodzie z innymi ludźmi - wystarczy się tylko uśmiechnąć. Kolejnym punktem tego miłego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Order Życzliwości”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dominik Bok,  Dominika Waloszek, Oliwia Olender oraz Lilianna Draniczarek.  Miejsca na podium zdobyli: Julia Józefiak - I miejsce, Kacper Połomka – II miejsce i Maja Kaźmierowska – III miejsce.
Po tym miłym akcencie nastąpiło wręczenie przez p. dyrektor Lucynę Nowak Orderów MISS i MISTERA ŻYCZLIWOŚCI. Uczniowie w swoich klasach kilka dni wcześniej mieli za zadanie dokonać wyboru wśród dziewczynek i chłopców osoby, która m.in. jest życzliwa, przyjaźnie ustosunkowana do ludzi i świata, z wszystkimi rozmawia życzliwie z uśmiechem, jest uprzejma i uczynna, zawsze pomaga koleżankom i kolegom - to tylko niektóre cechy, które były brane pod uwagę. Wspólną decyzją uczniów wśród MISS i MISTERA ŻYCZLIWOŚCI znaleźli się: w klasie I - Lilianna Draniczarek i Łukasz Chmurzyński, w klasie II – Julia Józefiak i Nikodem Chabzda, a w klasie III – Martyna Szablewska i Oliwier Walczak. To nie był koniec niespodzianek tego dnia. Podczas przerw uczniowie za piękny uśmiech w sklepiku życzliwości mogli nabyć słoniki z mottem nt. dobra i życzliwości. Atrakcją była również a’la ” fotobudka życzliwości”, która sprawiła dzieciom wiele radości. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki ”W przyjaźni tkwi siła ”. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

Z pozdrowieniami

Monika Pilipczuk, Agnieszka Romańska-Ferenc

oraz Samorząd Uczniowski kl. I-III
organizatorzy tego dnia

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 123

odliczanie
pozostało do wakacji
Pogoda
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości