Start

Aktualności

"Młodzi ludzie listy piszą "

 

W ramach projektu edukacyjnego "Młodzi ludzie listy piszą " uczniowie naszej szkoły otrzymali od swoich rówieśników z Wyszkowa oraz Świerczyna kartki świąteczne oraz listy, w których uczniowie opisali swoją rodzinę.

 

Konkurs na zakładkę do książki i projekt okładki ulubionej książki rozstrzygnięty

 

29 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się rozstrzygnięcia konkursów na zakładkę do książki oraz projekt okładki ulubionej książki.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem  wśród dzieci, co przełożyło się na ciekawe prace plastyczne. Osoby nagrodzone:

Konkurs na zakładkę do książki:

I miejsce – Weronika Sikorska

II miejsce Nikola Wydra

III miejsce Dominik Bok

Wyróżnienia: Oliwier walczak, Wiktoria Drzymała, Adam Kaźmierowski

Konkurs na projekt okładki do ulubionej książki:

I miejsce ASmelia Walczak

II miejsce Kornelia Szymańska

III miejsce Weronika Sikorska

Nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję i zachęcam do udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

M. Mokra

 

Sprawozdanie z realizacji zadań ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji

Realizator: Zespół Edukacyjny w Brójcach

Zadanie 21. Projekty edukacyjne nakierowane na podnoszenie kompetencji dzieci i młodzieży uczącej się w szkole podstawowej i gimnazjum związane z wyrównywaniem szans

Od września 2017 r. w Zespole Edukacyjnym w Brójcach realizowany jest projekt "SIŁA KOMPETENCJI CYFROWYCH" Wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych w Zespole Edukacyjnym w Brójcach. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

TERMIN REALIZACJI DO 30.06.2019r.

Projektem objęci są uczniowie klas I-VIII ( 200 uczniów), w tym 38 uczniów z Chociszewa, czyli obszaru objętego rewitalizacją.

Do grudnia 2018 r. z zajęć skorzystało 140 uczniów. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki. Mają charakter zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych. Uczniowie mają zapewniony dowóz i posiłki.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz wzrost kompetencji kluczowych wśród uczniów. W trakcie realizacji projektu uczniowie mają możliwość doskonalenia się z grafiki komputerowej, projektowania strony www, Power Point , ECDL oraz bezpieczeństwa w sieci.

Do tej pory odbyło się :

- 80 godzin z Power Point, 120 godzin z grafiki komputerowej, 40 godzin ECDL, 80 godzin projektowanie strony www, oraz 35 godzin bezpieczeństwa w sieci.

Lucyna Nowak

 

X Mikołajkowy Turniej Rodzinny w Zespole Edukacyjnym w Brójcach

08 grudnia 2018 r. w sobotę na hali sportowej w Brójcach odbyła się wielka, świąteczna zabawa- Mikołajkowy Turniej Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców pod patronatem Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu. Zaangażowanie rodziców było ogromne. Imprezę rozpoczęto o godzinie 14-tej. Na korytarzach hali przygotowano stoiska świąteczne, gdzie  można było zakupić niezwykłe, ręcznie robione przez uczniów naszej szkoły kartki świąteczne oraz piękne ozdoby choinkowe a  zapachy ciast świątecznych zachęcał do kupna słodkości. W tym dniu  dzieciom jak i dorosłym atrakcji nie brakowało. Uczniowie brali  udział w przeróżnych grach i zabawach. Wielką niespodzianką podczas festynu była fotobudka. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć oczywiście głównego gościa - Świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek. Na ustach wszystkich uczestników turnieju można było dostrzec się uśmiech. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za czas i zaangażowanie w przygotowanie turnieju!

Monika Pilipczuk

 

Mikołajki w kl. I-III

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Mimo braku białego puchu w dniu 6 grudnia długo wyczekiwany Gość przybył do uczniów naszej szkoły. Święty Mikołaj wręczył wszystkim słodkie upominki. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera, by dodatkowo uatrakcyjnić ten szczególny dzień. Imieniny świętego Mikołaja są także doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dlatego też Samorząd Uczniowski kl. I-III przygotował dla swoich kolegów szereg niespodzianek. Podczas przerw uczniowie mogli  wykonać wg własnych pomysłów postacie Mikołaja. Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym uczniom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Opiekunowie
Samorządu Szkolnego kl. I-III

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika