Start

Aktualności

"Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

21 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się ”BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM”.  Po raz pierwszy udział w nim, wzięli uczniowie z naszej szkoły i rodzice. Ideą Biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963, którzy walczyli o naszą wolność. Jakże bardzo cieszył widok  dzieci ubranych w koszulki z wizerunkami Bohaterów:  Barbary Otwinowskiej, Jerzego Stawskiego, Antoniego Hedy, Pawła Jasienicy. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa często używane w kontekście żołnierzy wyklętych: "Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem...". Patrząc na  licznie zgromadzonych uczestników biegu można powiedzieć, że ziarna te wciąż kiełkują, rosną i wydają plon… rosną w wolnej dziś Polsce.
Bieg miał także na celu promocję biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.  Wszyscy doskonale się spisali -  pokonali dystans dostosowany do wszystkich uczestników, a w nagrodę otrzymali piękne medale oraz materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy  za udział  naszym uczniom i ich rodzicom, zarówno startującym w biegu jak i tym dopingującym.  Dziękujemy, że dołączyliście do nas i byliście częścią jednej z największych imprez biegowych w naszej szkole! Pragniemy podziękować również Ochotniczej Straży Pożarnej, która zabezpieczała nasz bieg.

Organizatorki:  A.Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET…..

Dzień Kobiet to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata.
W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami...... W naszej szkole również obchodziliśmy ten szczególny. Program artystyczny przygotowała klasa IVa. Mogliśmy zobaczyć pierwszą kobietę na Ziemi jak i współczesną Ewę oraz sylwetki kobiet ,które spotykamy każdego dnia. a koniec był taniec do piosenki „Chocolate choco choco”, bo która kobieta nie lubi czekolady???? Dziękujemy również chłopcom z klas starszych jak i Samorządowi Uczniowskiemu klas 4-8 oraz Gimnazjum za zorganizowanie pysznego ciasta, którym to były częstowane nasze małe i duże kobietki przy wyjściu z hali.

Organizatorzy

 

Drodzy Rodzice !

Burmistrz Trzciela – Jarosław Kaczmarek i Rada Miejska w Trzcielu widząc potrzeby środowiska lokalnego jakim jest Gmina Trzciel, wyszli kolejny raz naprzeciw potrzebom rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Odczuwalnym efektem tych działań jest podjęcie w styczniu uchwały Rady Miejskiej  w Trzcielu, która znosi opłatę za korzystanie dziecka z opieki przedszkolnej w naszej gminie. Od 1 marca 2019 roku pobyt dzieci w przedszkolu prowadzonym przez Gminę Trzciel jest bezpłatny.

Opłacie podlega tylko korzystanie z wyżywienia w stołówce.

Innym działaniem prorodzinnym oraz prozdrowotnym jest przyjęcie do realizacji Programu Rozwoju Sportu Szkolnego w Gminie Trzciel na lata 2018-2023, który ma na celu promocję zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci  i młodzieży. Dzięki niemu w szkołach podstawowych uczniowie klas II będą mieli bezpłatną naukę pływania, a wszyscy pozostali z klas I-VIII możliwość korzystania z dodatkowych  zajęć sportowo-rekreacyjnych, dzięki którym poprawią sprawność fizyczną, jednoczenie stan zdrowia i jakość  życia (profilaktyka otyłości i nadwagi).

Opracował Kierownik Referatu Oświaty

Zygmunt Czarnecki

 

Dzień zwariowanych fryzur, opasek i krawata…..

8 marca- DZIEŃ KOBIET….. jednak uczniowie kl. I-III po raz pierwszy w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Szkolnego kl. I-III spędzili ten  miły dzień w zupełnie inny sposób, mianowicie pod hasłem „ Na­wet mała zmiana fry­zury wpływa na nasz cha­rak­ter, nas­trój i na no­wo kształtuje osobowość ”. Rodzice naszych uczniów mieli  okazję, aby wykazać się pomysłowością, kreatywnością i dużą  wyobraźnią. Tego dnia nikt nie żałował żelu do włosów, kolorowych lakierów, brokatów, odlotowych peruczek i niepowtarzalnych ozdób do włosów. Na dziecięcych głowach można było dostrzec starannie przemyślane, skomplikowane konstrukcje. Zaplecione warkoczyki na całej głowie czy też  kucyki na czubku głowy. Chłopcy najchętniej zmienili w tym dniu kolor włosów. Pomarańczowe, zielone, czerwone  włosy – to potęga! Powodzeniem cieszył się żel i brokat. Podziwialiśmy też całą gamę wspaniałych peruczek. Już nie pierwszy raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że aby wyśmienicie się bawić wystarczy dobry pomysł, odrobina wyobraźni i poczucie humoru.

Opiekunowie Samorządu kl. I-III

 

W karnawale same bale…. Bal karnawałowy w klasach młodszych….

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez  uczniów naszej szkoły , dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu14 utego 2019 roku - dzięki inicjatywnie Samorządu Szkolnego kl. I-III. Na szkolnym korytarzu pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, spiderman czy Zorro - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W szkole było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia, a Samorząd Uczniowski dodatkowo zapewnił swoim kolegom szereg interesujących zabaw. W przerwie można było poczęstować się pysznościami w postaci pączków, faworków i innych smakołyków, które zostały przygotowane przez Rodziców uczniów kl. I-III- za co BARDZO DZIĘKUJĘMY. Bal zakończył się wyborem Króla i Królowej balu. Uczniowie poprzez głosowanie dokonali wyboru. Królową balu została Wiktoria Drzymała a Królem Adam Kaźmierowski- GRATULUJEMY. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opiekunowie Samorządu kl. I-III

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika