Start

Aktualności

Drodzy Rodzice !

Burmistrz Trzciela – Jarosław Kaczmarek i Rada Miejska w Trzcielu widząc potrzeby środowiska lokalnego jakim jest Gmina Trzciel, wyszli kolejny raz naprzeciw potrzebom rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Odczuwalnym efektem tych działań jest podjęcie w styczniu uchwały Rady Miejskiej  w Trzcielu, która znosi opłatę za korzystanie dziecka z opieki przedszkolnej w naszej gminie. Od 1 marca 2019 roku pobyt dzieci w przedszkolu prowadzonym przez Gminę Trzciel jest bezpłatny.

Opłacie podlega tylko korzystanie z wyżywienia w stołówce.

Innym działaniem prorodzinnym oraz prozdrowotnym jest przyjęcie do realizacji Programu Rozwoju Sportu Szkolnego w Gminie Trzciel na lata 2018-2023, który ma na celu promocję zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci  i młodzieży. Dzięki niemu w szkołach podstawowych uczniowie klas II będą mieli bezpłatną naukę pływania, a wszyscy pozostali z klas I-VIII możliwość korzystania z dodatkowych  zajęć sportowo-rekreacyjnych, dzięki którym poprawią sprawność fizyczną, jednoczenie stan zdrowia i jakość  życia (profilaktyka otyłości i nadwagi).

Opracował Kierownik Referatu Oświaty

Zygmunt Czarnecki

 

Dzień zwariowanych fryzur, opasek i krawata…..

8 marca- DZIEŃ KOBIET….. jednak uczniowie kl. I-III po raz pierwszy w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Szkolnego kl. I-III spędzili ten  miły dzień w zupełnie inny sposób, mianowicie pod hasłem „ Na­wet mała zmiana fry­zury wpływa na nasz cha­rak­ter, nas­trój i na no­wo kształtuje osobowość ”. Rodzice naszych uczniów mieli  okazję, aby wykazać się pomysłowością, kreatywnością i dużą  wyobraźnią. Tego dnia nikt nie żałował żelu do włosów, kolorowych lakierów, brokatów, odlotowych peruczek i niepowtarzalnych ozdób do włosów. Na dziecięcych głowach można było dostrzec starannie przemyślane, skomplikowane konstrukcje. Zaplecione warkoczyki na całej głowie czy też  kucyki na czubku głowy. Chłopcy najchętniej zmienili w tym dniu kolor włosów. Pomarańczowe, zielone, czerwone  włosy – to potęga! Powodzeniem cieszył się żel i brokat. Podziwialiśmy też całą gamę wspaniałych peruczek. Już nie pierwszy raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że aby wyśmienicie się bawić wystarczy dobry pomysł, odrobina wyobraźni i poczucie humoru.

Opiekunowie Samorządu kl. I-III

 

W karnawale same bale…. Bal karnawałowy w klasach młodszych….

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez  uczniów naszej szkoły , dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu14 utego 2019 roku - dzięki inicjatywnie Samorządu Szkolnego kl. I-III. Na szkolnym korytarzu pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, spiderman czy Zorro - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W szkole było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia, a Samorząd Uczniowski dodatkowo zapewnił swoim kolegom szereg interesujących zabaw. W przerwie można było poczęstować się pysznościami w postaci pączków, faworków i innych smakołyków, które zostały przygotowane przez Rodziców uczniów kl. I-III- za co BARDZO DZIĘKUJĘMY. Bal zakończył się wyborem Króla i Królowej balu. Uczniowie poprzez głosowanie dokonali wyboru. Królową balu została Wiktoria Drzymała a Królem Adam Kaźmierowski- GRATULUJEMY. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opiekunowie Samorządu kl. I-III

 

Z miłości do…

14 lutego, w Walentynki, przekazujemy sobie dowody sympatii. Uczniowie klas I-III nie traktują ich w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości. Uroku i koloru dodawał obowiązujący w tym dniu specjalny dress code - czerwony element stroju. Jak co roku, Samorząd Uczniowski klas I-III, zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Szkolny listonosz, trochę pracy miał. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. W czasie  przerw uczniowie mogli wykonać  prace plastyczne z serduszek pt. „Z miłości do zwierząt”. Tematyka rozbudziła wyobraźnię, pomysłowość i zdolności plastyczne dzieci. Z prac powstała piękna gazetka na korytarzu szkolnym. Dzień upłynął w atmosferze  muzyki,  radości i dobrej zabawy.

Opiekunowie SU klas I-III

 

Nasze pierwsze lapbooki... o pingwinach

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Jest czymś w rodzaju teczki, w której zgromadzone są wiadomości, zdjęcia  i inne materiały na określony temat. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści. Informacje umieszczone są w książeczkach, kieszonkach, kopertach  o przeróżnych kształtach. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów.
Lektura "Zaczarowana zagroda" zainspirowała  uczniów klasy II do stworzenia swoich pierwszych lapbooków. Znalazły się w nich informacje na temat pingwinów. Dużo było wycinania, klejenia, starannego kolorowania i planowania. Wykonywaliśmy zadania związane z edukacją polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i plastyczną. Trud się opłacił, bo efekt przerósł nasze oczekiwania! Lapbooki prezentują się wspaniale! Można je podziwiać na korytarzu szkolnym. Drugoklasiści nie poprzestali na wykonaniu książek, swoją wiedzą i wykonaną pracą postanowili podzielić się z młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkola.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika