Start

Aktualności

Wycieczka po podpoznańskim Puszczykowie…

To  właśnie tam 20 maja 2019 r. wybrała się kl.4 b, by przeżyć wyprawę w przeszłość Puszczykowo to niewielka miejscowość koło Poznania. Można tam zobaczyć pamiątki i nawiązania do podróży Arkadego Fiedlera, który zwiedził świat od Syberii po gorącą Afrykę i opisał to w 32 książkach. W 1974 za namową czytelników stworzył wraz z rodziną prywatne muzeum podróżnych trofeów w swym puszczykowskim domu. Dzisiaj w muzeum można podziwiać wspaniałe eksponaty, maski, rzeźby, skóry zwierząt, liczne fotografiez podróży. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały opowieści o sławnym podróżniku i podziwiały zgromadzone z wielu podróży pamiątki. Dla naszych uczniów największą atrakcją okazała się replika w skali 1;1 statku Santa Maria Krzysztofa Kolumba. Mogliśmy wejść na pokład, spojrzeć z góry na muzeum i ogród oraz zejść też pod pokład. Tam znaleźliśmy wiosło Indian brazylijskich, które przywiózł do muzeum z Brazylii. Żaglowiec  był dużą atrakcją dla dzieci. Tego dnia na dzieci czekały jeszcze inne niespodzianki. Odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie poznaliśmy sekrety wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Nie ominęła nas także jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Poznania, czyli koziołki poznańskie, które bodą się codziennie o 12:00  na wieży poznańskiego Ratusza. Ten miły dzień zakończyliśmy wizytą w Mc Donald’s. Był to bardzo przyjemny i ciekawy dzień. W dobrych humorachi pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

Monika Pilipczuk

 

Dzień Matki – pomysł na udany prezent

Mama jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas, dlatego 26 maja jest świętem, w którym w sposób szczególny należy okazać jej swoją miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas robi.
Mamie, z okazji jej święta, można kupić prezent, przygotować laurkę, wręczyć kwiaty lub ... zaprosić na zajęcia otwarte. Tak się stało w klasie II. Były to zajęcia z edukacji technicznej – robienie biżuterii z wikliny papierowej.  Proces twórczy polega na skręceniu rurek z gazet, następnie zaplataniu bądź zwijaniu no i oczywiście ozdabianiu. Papierowa wiklina to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet, stworzyć można oryginalną i efektowną biżuterię. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał  dzieci wraz z mamami stworzyły oryginalne i niezwykle kompozycje: naszyjniki, bransoletki, opaski na włosy, wisiory. Dodatkowych wrażeń tego dnia dostarczył krótki występ artystyczny.  Na zakończenie był słodki poczęstunek. Zajęcia dostarczyły rodzicom  i dzieciom wiele radości, umożliwiły obserwację aktywności i budowały  poczucia emocjonalnych więzi rodzinnych.  Przyjemnie było obserwować uśmiechnięte i zadowolone miny mam i ich pociech.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Wycieczka do Ojcowa, Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia

W dniu 25.04.2019r. uczniowie głównie klasy VI VII udali się na wycieczkę do Małopolski. W pierwszym dniu mieliśmy w planie zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale i Centrum Edukacyjnego Ojcowskiego Parku Narodowego. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa - Muzeum Podziemne, Wawel, Brama Floriańska, Barbakan, Sukiennice, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby w podziemiach Katedry i Smok Wawelski. Następnie udaliśmy się na obiad a potem do Wieliczki gdzie zwiedzaliśmy kopalnie soli. W trzecim  dniu powrotu do domu zwiedzaliśmy Obóz w Oświęcimiu - Brzezińce. Zdjęcia jakie obejrzeliśmy na terenie obozu i wiadomości jakie przekazała nam pani przewodnik na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie i szok związany z warunkami życia panującymi w obozie.

Mamy nadzieję, że u każdego z uczestników pozostanie jakiś fragment wiedzy przekazany przez przewodników, bo było jej naprawdę sporo. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce do ciekawych miejsc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ.

 

"Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

21 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się ”BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM”.  Po raz pierwszy udział w nim, wzięli uczniowie z naszej szkoły i rodzice. Ideą Biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963, którzy walczyli o naszą wolność. Jakże bardzo cieszył widok  dzieci ubranych w koszulki z wizerunkami Bohaterów:  Barbary Otwinowskiej, Jerzego Stawskiego, Antoniego Hedy, Pawła Jasienicy. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa często używane w kontekście żołnierzy wyklętych: "Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem...". Patrząc na  licznie zgromadzonych uczestników biegu można powiedzieć, że ziarna te wciąż kiełkują, rosną i wydają plon… rosną w wolnej dziś Polsce.
Bieg miał także na celu promocję biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.  Wszyscy doskonale się spisali -  pokonali dystans dostosowany do wszystkich uczestników, a w nagrodę otrzymali piękne medale oraz materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy  za udział  naszym uczniom i ich rodzicom, zarówno startującym w biegu jak i tym dopingującym.  Dziękujemy, że dołączyliście do nas i byliście częścią jednej z największych imprez biegowych w naszej szkole! Pragniemy podziękować również Ochotniczej Straży Pożarnej, która zabezpieczała nasz bieg.

Organizatorki:  A.Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET…..

Dzień Kobiet to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata.
W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami...... W naszej szkole również obchodziliśmy ten szczególny. Program artystyczny przygotowała klasa IVa. Mogliśmy zobaczyć pierwszą kobietę na Ziemi jak i współczesną Ewę oraz sylwetki kobiet ,które spotykamy każdego dnia. a koniec był taniec do piosenki „Chocolate choco choco”, bo która kobieta nie lubi czekolady???? Dziękujemy również chłopcom z klas starszych jak i Samorządowi Uczniowskiemu klas 4-8 oraz Gimnazjum za zorganizowanie pysznego ciasta, którym to były częstowane nasze małe i duże kobietki przy wyjściu z hali.

Organizatorzy

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika