Start

Aktualności

Jarmark Wolności

Stowarzyszenie Chociszewo Wspólna Przyszłość w partnerstwie z Zespołem Edukacyjnym
w Brójcach organizują Jarmark Wolności. W ramach tego Jarmarku przygotowywanych
jest wiele wydarzeń: wystawa modeli kartonowych przedstawiająca sprzęt, na którym walczyli
Polacy,prezentacja wojska, Policji - symulator zderzeń i Ochotniczej Straży Pożarnej -
prezentacjasprzętu i możliwość jazdy kładem.. Organizowany jest bieg uliczny ulicami Brójec
(o godzinie 17.00),długość trasy 2300 metrów, Przegląd Pieśni Patriotycznej w wykonaniu uczniów
Zespołu Edukacyjnego (część wykonawców będzie koncertować wspólnie z zespołem Fabryka
oraz po koncercie zespołu Fabryka występ teatru ognia w wykonaniu grupy Bombastic z Bukowca.
W trakcie trwania Jarmarku Wolności nastąpi również prezentacja Koła Gospodyń Wiejskiego
z Brójec i lokalnych grup mieszkańców - okazja do spożycia grochówki wojskowej i aktywnie
spędzenia czasu. Dzień wcześniej w ramach przygotowania i wprowadzenia w tematykę
Jarmarku Wolności dla dzieci z Zespołu Edukacyjnego organizowana jest Gra Terenowa.

 

DZIEŃ KROPKI

W poniedziałek 16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy  uczniów klas I-III do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każde ich działanie ma wielką wartość i może być początkiem wyjątkowej przygody.

Mnóstwo kolorowych  kropek, kropeczek zagościło na szkolnym  korytarzu. Szkolne obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashti, po czym dzieci odpowiadały na „kropkowe pytania”.  Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w zajęcia rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Przygotowana została dla uczniów ściana  z folii, gdzie każdy mógł namalować swoją kropkę.  Kropka była motywem nawet ćwiczeń fizycznych. Na zakończenie naszego świętowania wykonaliśmy kropkowe drzewo talentów.

Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu w naszej szkole nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Niewątpliwie ten dzień wywołał  wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości… i KROPKA.

A. Romańska-Ferenc

 

„PRZERWANY MARSZ” DO SZKOŁY

„Naród, który nie zna swojej przeszłości,
umiera i nie buduje przyszłości”

Jan Paweł II

Społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Przerwany Marsz", która polegała na symbolicznym dokończeniu przerwanego w 1939 roku marszu dzieci i młodzieży do szkół. Akcja została  zorganizowana w hołdzie poniesionych przez starsze pokolenie trudów na rzecz wolnej Polski, w której dziś dzieci i młodzież mogą się uczyć bez przeszkód. Ta ogólnopolska akcja, związana  z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej,  w której wzięliśmy udział, była okazją do wspólnej inauguracji nowego roku szkolnego, integracji pokoleń poprzez obecność Polskich Dzieci Wojny.

Zaproszenie uczniów klasy III i wychowawcy p. Agnieszki Romańskiej-Ferenc przyjęła pani Krystyna Miętka.  W jej  pamięci zachowały się liczne, bolesne wspomnienia związane z brakiem żywności,  zagrożeniem życia, wreszcie  przesiedleniem na Sybir  i lękiem, co przyniesie kolejny dzień. Uczniowie i rodzice w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchali wojennych relacji  świadka ostatniej wojny.  Wspomnienia Pani Krystyny były wzruszające. Okupacja  – jak mówiła - nie tylko zabrała jej i ówczesnym dzieciom i młodzieży możliwość nauki,  beztroskie dzieciństwo, ale i  możliwość realizowania marzeń.  W słowach naszego Szacownego Gościa nie brakło wzruszenia, ale i nadziei, że następnym pokoleniom oszczędzony zostanie los dzieci wojny. Zorganizowane spotkanie stało się swoistą żywąi piękną lekcją historii, która na długo pozostanie w naszych sercach.

A. Romańska-Ferenc

 

Kodowanie super sprawa - to nauka i zabawa

Dlaczego warto uczyć dzieci korzystać z nowoczesnych technologii? Bo to przyszłość. Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Uczniowie klasy II w tym roku uczestniczyli w innowacji  pedagogicznej „Programowanie bez komputera – Kodowanie na dywanie”. Główną przyczyną opracowania innowacji na tym etapie edukacji była potrzeba dania dzieciom szansy na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, ale również wdrażanie do pracy zespołowej. Uczniom z klasy II  do tego celu, służyła  specjalnie zakupiona mata z kolorowymi kubeczkami.

Praca z uczniami odbywała się głównie z wykorzystaniem  kodowania offline, które  wprowadza dzieci w świat programowania. Uczy rozpoznawania problemów, zadawania pytań, porządkowania danych i dzielenia zadania na mniejsze etapy. Realizacja innowacji odbywała się w ramach zajęć rozwijających i była prowadzona raz w tygodniu. Jej założeniami było: wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez zabawę, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania, kształcenie kompetencji matematycznych oraz społecznych. Prowadzone zajęcia wspomogły uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań oraz stanowiły ciekawą formę zajęć.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

DZIEŃ DZIECKA - REKREACYJNIE I NA SPORTOWO !!!

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy. Tak też było w naszej szkole. W tym szczególnym dniu nauczyciele wychowania fizycznego zadbali o to, by uczniowie spróbowali swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dzień Dziecka stał się w ten sposób dniem sportu. Uczniowie zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: turniej unihokeja, turniej  piłki nożnej ,rzuty osobiste na kosz, „szuranie ” „cymbergaj”  czy przeciąganie liny. Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości. Po zmaganiach sportowych, na wszystkich uczniów w szkole dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców czekały kiełbaski z grilla i soczki, za które BARDZO DZIĘKUJEMY. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Monika Pilipczuk

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika