Start

Aktualności

JESIENNA WYCIECZKA DO LASU

11 października uczniowie z naszej szkoły z klasy II  udali się na jesienną wycieczkę do lasu. Przywitali ich uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu wraz z opiekunem p. Olą. Powitanie było  - typowo leśne – słowami „DARZBÓR”. Zaprezentowane zostały sygnały myśliwskie zagrane na rogu myśliwskim przez sygnalistę. Uczniowie mieli okazję rozpoznawać ślady zwierząt leśnych, poznać elementy stroju pilarza. Mieli okazję obserwować ślady jesieni w lesie, podziwiać poszczególne gatunki drzew. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przez cały pobyt towarzyszyła dzieciom sowa. Znalazła się ona w  Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Rogozińcu z powodu kontuzji.  Młodzi sokolnicy zaopiekowali się nią. Przekazali swoim młodszym kolegom wiele ciekawostek o budowie i zwyczajach sów i innych ptakach szponiastych. Nasi uczniowie przez chwilę mogli poczuć się sokolnikami, po założeniu na rękę skórzanej rękawicy.  Dzieci doświadczyły również, że las to źródło świeżego powietrza i miejsce, gdzie aktywnie można spędzić czas. Ta żywa lekcja przyrody na pewno na długo pozostanie w ich pamięci .

Wychowawca klasy II

 

Przywozy i odwozy w dniu 14.10.2021

Rok szkolny 2021/2022
Godziny przewozów uczniowskich w dniu 14.10.2021r.
PRZYWOZY:
7.00 Stary Dwór
7.05 Łagowiec
7.25 Panowice
7.30 Lutol Suchy
7.50 Chociszewo
7.55 Lutol-Stacja
ODWOZY:
12.00 Stary Dwór – Łagowiec – Panowice
12.25 Chociszewo -Lutol-Stacja – Lutol Suchy
 

Wakacje z LEGO

Na prośbę organizatorów przekazujemy poniższą informację:

09.07.2021 g. 10.00-13.00 w naszej szkole odbędą się letnie warsztaty z Bricks4Kidz. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat na Wakacje z Lego®Minecraft, Mario Bros, Brawl Stars to znane przez wszystkie dzieci gry komputerowe.Tym razem jednak odejdziemy od tabletów,komputerów czy konsoli i stworzymy świat i postacie gier na uwielbianych klockach. Dzieci zbudują i zaprogramują wiele wspaniałych, ruchomych i nieruchomych modeli.

Zapisy : 602537836    Koszt: 59zł/3h

Uwaga: Szkoła w Brójcach nie jest organizatorem tych warsztatów. Opiekę nad dziećmi podczas zajęć będą sprawowały osoby prowadzące zajęcia. Szczegóły pod numerem tel. 602537836
 

Wizyta w OSP w Brójcach

04 maja jest międzynarodowym świętem strażaków. Z szacunku do tego zawodu i oczywiście z ciekawości uczniowie klasy 1 wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brójcach, by bliżej poznać specyfikę pracy strażaków. Był to dzień pełen nowych doświadczeń, nauki i pozytywnych emocji. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Strażakom Borysowi i Markowi, że poświęcili nam swój czas.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Dzień Dziecka

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca  - święto wszystkich dzieci na świecie.  Ten dzień w naszej szkole minął pod znakiem zabaw i gier na świeżym powietrzu.  Dzieci brały udział w  spacerach, jadły wspólnie lody, rozmawiały, były ze sobą. Towarzyszył im uśmiech i dobry humor. Po roku wreszcie poczuliśmy powiew utęsknionej normalności. A do tego dopisała piękna słoneczna pogoda.  Dziękujemy gorąco naszej niezrównanej Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym Dorosłym, którzy przygotowali słodki poczęstunek  i przekąskę z grila . Cudownie znów razem być w szkole.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 123

odliczanie
pozostało do wakacji
Pogoda
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości