Start

Aktualności

Dzień Matki – pomysł na udany prezent

Mama jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas, dlatego 26 maja jest świętem, w którym w sposób szczególny należy okazać jej swoją miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas robi.
Mamie, z okazji jej święta, można kupić prezent, przygotować laurkę, wręczyć kwiaty lub ... zaprosić na zajęcia otwarte. Tak się stało w klasie II. Były to zajęcia z edukacji technicznej – robienie biżuterii z wikliny papierowej.  Proces twórczy polega na skręceniu rurek z gazet, następnie zaplataniu bądź zwijaniu no i oczywiście ozdabianiu. Papierowa wiklina to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet, stworzyć można oryginalną i efektowną biżuterię. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał  dzieci wraz z mamami stworzyły oryginalne i niezwykle kompozycje: naszyjniki, bransoletki, opaski na włosy, wisiory. Dodatkowych wrażeń tego dnia dostarczył krótki występ artystyczny.  Na zakończenie był słodki poczęstunek. Zajęcia dostarczyły rodzicom  i dzieciom wiele radości, umożliwiły obserwację aktywności i budowały  poczucia emocjonalnych więzi rodzinnych.  Przyjemnie było obserwować uśmiechnięte i zadowolone miny mam i ich pociech.

Agnieszka Romańska-Ferenc

 

Wycieczka do Ojcowa, Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia

W dniu 25.04.2019r. uczniowie głównie klasy VI VII udali się na wycieczkę do Małopolski. W pierwszym dniu mieliśmy w planie zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale i Centrum Edukacyjnego Ojcowskiego Parku Narodowego. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa - Muzeum Podziemne, Wawel, Brama Floriańska, Barbakan, Sukiennice, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby w podziemiach Katedry i Smok Wawelski. Następnie udaliśmy się na obiad a potem do Wieliczki gdzie zwiedzaliśmy kopalnie soli. W trzecim  dniu powrotu do domu zwiedzaliśmy Obóz w Oświęcimiu - Brzezińce. Zdjęcia jakie obejrzeliśmy na terenie obozu i wiadomości jakie przekazała nam pani przewodnik na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie i szok związany z warunkami życia panującymi w obozie.

Mamy nadzieję, że u każdego z uczestników pozostanie jakiś fragment wiedzy przekazany przez przewodników, bo było jej naprawdę sporo. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce do ciekawych miejsc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ.

 

"Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

21 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się ”BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM”.  Po raz pierwszy udział w nim, wzięli uczniowie z naszej szkoły i rodzice. Ideą Biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963, którzy walczyli o naszą wolność. Jakże bardzo cieszył widok  dzieci ubranych w koszulki z wizerunkami Bohaterów:  Barbary Otwinowskiej, Jerzego Stawskiego, Antoniego Hedy, Pawła Jasienicy. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa często używane w kontekście żołnierzy wyklętych: "Chcieli nas zakopać - nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem...". Patrząc na  licznie zgromadzonych uczestników biegu można powiedzieć, że ziarna te wciąż kiełkują, rosną i wydają plon… rosną w wolnej dziś Polsce.
Bieg miał także na celu promocję biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.  Wszyscy doskonale się spisali -  pokonali dystans dostosowany do wszystkich uczestników, a w nagrodę otrzymali piękne medale oraz materiały edukacyjne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.

Dziękujemy  za udział  naszym uczniom i ich rodzicom, zarówno startującym w biegu jak i tym dopingującym.  Dziękujemy, że dołączyliście do nas i byliście częścią jednej z największych imprez biegowych w naszej szkole! Pragniemy podziękować również Ochotniczej Straży Pożarnej, która zabezpieczała nasz bieg.

Organizatorki:  A.Romańska-Ferenc, M. Pilipczuk

 

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET…..

Dzień Kobiet to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata.
W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami...... W naszej szkole również obchodziliśmy ten szczególny. Program artystyczny przygotowała klasa IVa. Mogliśmy zobaczyć pierwszą kobietę na Ziemi jak i współczesną Ewę oraz sylwetki kobiet ,które spotykamy każdego dnia. a koniec był taniec do piosenki „Chocolate choco choco”, bo która kobieta nie lubi czekolady???? Dziękujemy również chłopcom z klas starszych jak i Samorządowi Uczniowskiemu klas 4-8 oraz Gimnazjum za zorganizowanie pysznego ciasta, którym to były częstowane nasze małe i duże kobietki przy wyjściu z hali.

Organizatorzy

 

Drodzy Rodzice !

Burmistrz Trzciela – Jarosław Kaczmarek i Rada Miejska w Trzcielu widząc potrzeby środowiska lokalnego jakim jest Gmina Trzciel, wyszli kolejny raz naprzeciw potrzebom rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Odczuwalnym efektem tych działań jest podjęcie w styczniu uchwały Rady Miejskiej  w Trzcielu, która znosi opłatę za korzystanie dziecka z opieki przedszkolnej w naszej gminie. Od 1 marca 2019 roku pobyt dzieci w przedszkolu prowadzonym przez Gminę Trzciel jest bezpłatny.

Opłacie podlega tylko korzystanie z wyżywienia w stołówce.

Innym działaniem prorodzinnym oraz prozdrowotnym jest przyjęcie do realizacji Programu Rozwoju Sportu Szkolnego w Gminie Trzciel na lata 2018-2023, który ma na celu promocję zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci  i młodzieży. Dzięki niemu w szkołach podstawowych uczniowie klas II będą mieli bezpłatną naukę pływania, a wszyscy pozostali z klas I-VIII możliwość korzystania z dodatkowych  zajęć sportowo-rekreacyjnych, dzięki którym poprawią sprawność fizyczną, jednoczenie stan zdrowia i jakość  życia (profilaktyka otyłości i nadwagi).

Opracował Kierownik Referatu Oświaty

Zygmunt Czarnecki

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 116

odliczanie
pozostało do końca roku szkolnego
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL