Start

Aktualności

Ogródek dydaktyczny

Szanowni Państwo, już niebawem ruszą prace mające na celu utworzenie na terenie szkoły ogródka dydaktycznego, służącego zarówno dzieciom przedszkolnym jak i uczniom szkoły podstawowej.
W związku z powyższym, będziemy potrzebowali stare wanienki czy konewki ocynkowane oraz wszelkiego rodzaju duże donice (drewniane, ceramiczne). Jeśli mają Państwo na zbyciu takie przedmioty i mogliby Państwo je przekazać na rzecz szkoły, to  ułatwiło by to  organizację ogródka. Potrzebujemy też starą pompę ręczną do wody. Z góry dziękuję w imieniu uczniów i pozdrawiam Lucyna Nowak

 

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Od listopada 2021r. uczniowie klasy II  biorą udział w realizacji programu ,,Przyjaciele Zippiego” Jest to międzynarodowy program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Zajęcia  pomagają rozpoznawać dzieciom własne uczucia i uczy jak o nich rozmawiać, jak mówić to co chce się powiedzieć, jak słuchać uważnie, jak prosić o pomoc, jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie, jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem, jak mówić przepraszam, jak rozwiązywać konflikty, jak radzić sobie ze zmianą i stratą (także czyjąś śmiercią), jak adaptować się do nowych sytuacji i jak pomagać innym. Program obejmuje cykl 24 spotkań pogrupowanych w 6 części tematycznych. Kanwą każdej części jest czytane przez nauczyciela i wzbogacone ilustracjami opowiadanie, do którego odwołujemy się w trakcie ćwiczeń i zabaw. Bohaterowie opowiadań to grupa przyjaciół, którzy przeżywają różne przygody, które mogą przytrafić się każdemu dziecku. Na przykładzie tych sytuacji nauczyciel rozmawia z dziećmi, omawiając różne zachowania i możliwości działania. W trakcie spotkań dzieci wykonują ćwiczenia, rysują, odtwarzają scenki i wymyślają różne sposoby poradzenia sobie z trudnościami, jakie je spotykają. Inspiracją do rozpoczęcia zajęć w klasie II stała się maskotka, która pojawiła się w klasie. To patyczak! Maskotka zrobiona na drutach dzięki uprzejmości jednej z babć ucznia klasy II. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto i można prosić o pomoc, a także uczą się okazywać pomoc innym. Można  mieć pewność, że mali przyjaciele Zippiego zakodują sobie pewne ważne pojęcia, a sposób rozwiązania problemów zaświta w głowie w momencie, gdy trzeba będzie zdobyte umiejętności wykorzystać w życiu.

A. Romańska-Ferenc

 

informacja w sprawie rekrutacji

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do Przedszkola w Brójcach oraz zapisy dzieci do
klasy I Szkoły Podstawowej rozpoczną się zgodnie z Zarządzeniem nr 252/2022 Burmistrza
Trzciela w dniu 14.02.2022r.

W pierwszej turze rozpatrywane będą wnioski i zgłoszenia dzieci zamieszkałych
w obwodzie przedszkola/szkoły (Brójce, Stary Dwór, Lutol Suchy, Lutol – Stacja,
Panowice, Łagowiec, Chociszewo). W przypadku wolnych miejsc zostanie
przeprowadzone postepowanie uzupełniające w terminie przewidzianym w harmonogramie.

 

Zarządzenie Burmistrza Trzciela

Zarządzenie Nr 252/2022

Burmistrza Trzciela z dnia 17 stycznia 2022 r.

w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2022/2023 dla przedszkoli  i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Trzciel.

Na podstawie art. 154 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U.2021.1082), zarządza się co następuje:

§ 1. W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2022/2023 do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzciel określa się następujące terminy:

§ 2. Wykonanie Zarządzenia powierza się dyrektorom Zespołów Edukacyjny w Brójcach i Trzcielu, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzciel.

§ 3. Zarządzenie podlega podaniu do publicznej wiadomości przez ogłoszenie na stronie internetowej Urzędu Gminy Trzciel i stronach internetowych Zespołu Edukacyjnego w Brójcach i Trzcielu.

§ 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

L.p

Rodzaj czynności

Postępowanie

rekrutacyjne

Postępowanie

uzupełniające

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagą w postępowaniu rekrutacyjnym

14.02.2022 -23.02.2022r.

16.05.2022 - 20.05.2022r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków                o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę postępowaniu rekrutacyjnym

24.02.2022 - 04.03.2022r.

24.05.2022r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych

i kandydatów niezakwalifikowanych

07.03.2022r.

25.05.2022r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata/opiekuna prawnego woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

08.03.2022 -25.03.2022r.

26.05.2022 -27.05.2022r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

28.03.2022r.

31.05.2022r.

 

Mali odkrywcy

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt "Mali odkrywcy".

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 125

Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości