Start

Aktualności

Warsztaty czekoladowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czekoladowy autobus zawitał do naszej szkoły!!! Uczniowie klas I – IV  mieli przyjemność
uczestniczyć w warsztatach czekoladowych. Były to praktyczne zajęcia pobudzające
zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne. Uczniowie poza degustacją trzech
gatunków czekolady - każdy mógł skosztować pysznej czekolady w „płynie”- dowiedzieli
się kilku ważnych informacji o czekoladzie. Do zajęć wykorzystano zdrową czekoladę
o zawartości 85% kakao. Każde dziecko przy pomocy foremki wykonało swoją czekoladkę.
Rysowało wzory czekoladą i ozdabiało je. Powstały m.in.  wiewiórki, zajączki, kwiatki,
drzewka i wiele innych wzorów. Na zakończenie zajęć każdy dostał pudełeczko, do którego
spakował swoje własnoręcznie zrobione słodkości. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyplomów
"Mistrza czekolady”. To były baaardzo słodkie zajęcia. Palce lizać.

Agnieszka Romańska - Ferenc

 

Stacja meteo w naszej szkole…

Nasza szkoła znajduje się na terenie , gdzie działają Lokalne Grupy Działania takie, jak Region Kozła. To dzięki ich inicjatywnie na terenie naszej szkoły zainstalowana została Edukacyjna Stacja Meteorologiczna. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie  świadomość ekologicznej uczniów. Możliwość prowadzenia obserwacji pogody, wyciągania wniosków na bazie danych z najbliższego otoczenia, zwiększa szanse i możliwości zainteresowania uczniów procesami jakie zachodzą w atmosferze. Zjawiska atmosferyczne są interesujące dla uczniów ponieważ, w przeciwieństwie do niektórych procesów zachodzących w naturze pogoda jest czymś namacalnym, czymś z czym ma się na co dzień do czynienia. Dlatego też właściwa stacja meteorologiczna jest cenną pomocą dydaktyczną w szkole .

Czym jest stacja pogodowa ?

Znana również jako stacja meteorologiczna , stacja pogodowa to pudełko zawierające czujniki. Te ostatnie zapisują dane odnoszące się do niektórych czynników pogodowych.
W efekcie, stacja pogodowa nie tylko podaje temperaturę zewnętrzną. Może dostarczyć bardzo dokładnych informacji na temat kierunku wiatru, a także poziomu wilgotności i poziomu opadów atmosferycznych.  Naszą stacją będzie się opiekować młodzież szkolna kl. IV-VIII, która to będzie monitorować odczyty wskaźników stacji. Stacja zajmuje około 30 metrów kwadratowych, jest obsadzona roślinnością, przegrodzona wiklinowym płotem. Odczyty będą elektroniczne, poprzez odbiornik, który jest  zainstalowany na dachu szkolnym.

Każdy  mieszkaniec Brójec i okolicznych miejscowości będzie miał możliwość pobrania z naszej strony internetowej kodu QR, który umożliwi zainstalowanie bezpłatnej aplikacji, pozwalającej na sprawdzanie aktualnych odczytów pogodowych w miejscowości Brójce.

Cieszymy się, że takie urządzenie pomiarowe znajduje się w naszej placówce i będzie służyć nie tylko uczniom ale też  mieszkańcom.

 

Święta majowe

29 kwietnia uczciliśmy  ważne majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej
Polskiej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali
uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni. Zapraszamy do obejrzenia
fotorelacji z uroczystości.

 

Wielkanoc

 

PIERWSZA POMOC

Uczniowie klasy drugiej zakończyli cykl zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli nauczyć się między innymi jak sprawdzić przytomność, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak opatrzyć ranę bądź zatamować krew z nosa. Dzieci dowiedziały się co to jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa. W czasie zajęć każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania  w obliczu wypadku. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. W czasie zajęć wspierał nas pan Przemek, za co serdecznie dziękujemy.

A. Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 125

Pogoda

odliczanie
pozostało do wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika

Lab. przyszłości