Start

Aktualności

Konkurs na logo projektu „Wkręceni w czytanie” rozstrzygnięty.

30 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie”

Laureatką konkursu została Sandra Ograbek.  Wyróżniono  prace Mileny Bera i Julii Józefiak.

Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach. Nagrody czekają.

M. Mokra

 

Literacka mapa Polski w wykonaniu klasy IV.

24 października uczniowie klasy IV wykonali w bibliotece szkolnej literacką mapę Polski. Zajęcia biblioteczne realizowane były w ramach projektu promującego czytelnictwo pt. „Wkręceni w czytanie”.

Uczniowie zapoznali się z sylwetkami pisarzy i poetów tworzących utwory dla dzieci. Czytali również fragmenty ich najpopularniejszych utworów.

Zdjęcia pisarzy i poetów zostały umieszczone na mapie Polski.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie pracą. Byli dumni ze swoich efektów działań.

M. Mokra

 

Biblioteka na wyciągnięcie ręki

W naszej szkolnej bibliotece w bieżącym roku szkolnym wprowadzana jest innowacja metodyczna i organizacyjna.  Jej  celem jest wzrost kompetencji uczniów w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz przyrost ich  wiedzy i umiejętności polonistycznych.

Uczniowie poza pomieszczeniem biblioteki mogą zapoznać się z jej ofertą czytelniczą, księgozbiorem,  przeczytać  opis bibliograficzny książek, dokonać rezerwacji i prolongaty. Drogą elektroniczną mogą zadać pytanie bibliotekarzowi, odbierać od niego informacje. Nauczyciele poloniści mogą korzystać z materiałów przygotowanych przez bibliotekarza i wykorzystywać je na lekcji szczególnie w pracy z uczniem zdolnym.

Mam nadzieję, że  nowe możliwości organizacyjne jakie oferuje biblioteka przypadną do gustu naszym uczniom. Zapraszam do korzystania z nich.

M. Mokra

 

Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019r.

W dniach 5–20 października 2019 przypadał Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Trzech nauczycieli wraz z uczniami różnych klas wzięło udział w tym wydarzeniu. Koordynatorem prac był Zygmunt Czarnecki, we współpracy z Danutą Kałek i Agnieszką Romańską Ferenc. Zrealizowanych zostało 5 przedsięwzięć: Praca z programem PixBlocks – klasa II, Jesienne zagadki i przysłowia z kodami QR – klasa III, Bawimy się matematyką za pomocą Scratcha – klasa VIa i VIb, Programujemy roboty (Lego Mindsrtoms) – klasa VII i VIII.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom narodzą się w naszej szkole przyszli młodzi programiści. Podsumowując, debiut w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2019, promujący programowanie i umiejętności cyfrowe, uważam w tym roku za zaliczony pozytywnie.

A.Romańska-Ferenc

 

Polski żurek - zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne,  są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych, uważają takie zajęcia za bardzo atrakcyjne. Lubią pomagać rodzicom i dziadkom podczas przygotowywania posiłków. Właśnie takie zajęcia odbyły się w klasie III. Uczniowie ugotowali polski żurek. Przygotowania zaczęły od zrobienia w klasie zakwasu. Przez kilka dni codziennie go mieszali i sprawdzali stopień ukiszenia. Następnie udali się do szkolnej kuchni, gdzie samodzielnie ugotowali zaplanowaną potrawę. W międzyczasie rozmawiali o zdrowych składnikach, przyprawach, smakach i zapachach. Gotowanie odbywało się w wesołej atmosferze. Najwspanialszym momentem zajęć kulinarnych była radość z konsumowania wspólnie zrobionej potrawy. Smakowało:) o czym świadczyły dokładki i puste talerze.

A. Romańska-Ferenc

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 117

odliczanie
pozostało do końca wakacji
BiP

Szkoła prowadzi jawny rejestr zbiorów danych osobowych

ECDL

Kronika