Aktualności
Biblioteka na wyciągnięcie ręki
W naszej szkolnej bibliotece w bieżącym roku szkolnym wprowadzana jest innowacja metodyczna i organizacyjna. Jej celem jest wzrost kompetencji uczniów w zakresie funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz przyrost ich wiedzy i umiejętności polonistycznych.
Uczniowie poza pomieszczeniem biblioteki mogą zapoznać się z jej ofertą czytelniczą, księgozbiorem, przeczytać opis bibliograficzny książek, dokonać rezerwacji i prolongaty. Drogą elektroniczną mogą zadać pytanie bibliotekarzowi, odbierać od niego informacje. Nauczyciele poloniści mogą korzystać z materiałów przygotowanych przez bibliotekarza i wykorzystywać je na lekcji szczególnie w pracy z uczniem zdolnym.
Mam nadzieję, że nowe możliwości organizacyjne jakie oferuje biblioteka przypadną do gustu naszym uczniom. Zapraszam do korzystania z nich.
M. Mokra
Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019r.W dniach 5–20 października 2019 przypadał Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym międzynarodowym wydarzeniu. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Trzech nauczycieli wraz z uczniami różnych klas wzięło udział w tym wydarzeniu. Koordynatorem prac był Zygmunt Czarnecki, we współpracy z Danutą Kałek i Agnieszką Romańską Ferenc. Zrealizowanych zostało 5 przedsięwzięć: Praca z programem PixBlocks – klasa II, Jesienne zagadki i przysłowia z kodami QR – klasa III, Bawimy się matematyką za pomocą Scratcha – klasa VIa i VIb, Programujemy roboty (Lego Mindsrtoms) – klasa VII i VIII. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom narodzą się w naszej szkole przyszli młodzi programiści. Podsumowując, debiut w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2019, promujący programowanie i umiejętności cyfrowe, uważam w tym roku za zaliczony pozytywnie. A.Romańska-Ferenc Polski żurek - zajęcia kulinarneZajęcia kulinarne, są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Młodsze dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach praktycznych, uważają takie zajęcia za bardzo atrakcyjne. Lubią pomagać rodzicom i dziadkom podczas przygotowywania posiłków. Właśnie takie zajęcia odbyły się w klasie III. Uczniowie ugotowali polski żurek. Przygotowania zaczęły od zrobienia w klasie zakwasu. Przez kilka dni codziennie go mieszali i sprawdzali stopień ukiszenia. Następnie udali się do szkolnej kuchni, gdzie samodzielnie ugotowali zaplanowaną potrawę. W międzyczasie rozmawiali o zdrowych składnikach, przyprawach, smakach i zapachach. Gotowanie odbywało się w wesołej atmosferze. Najwspanialszym momentem zajęć kulinarnych była radość z konsumowania wspólnie zrobionej potrawy. Smakowało:) o czym świadczyły dokładki i puste talerze. A. Romańska-Ferenc CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI
A. Romańska-Ferenc Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. I-IIIDnia 26.09.2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. I-III. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności
Monika Pilipczuk |